365 dni (2020) - gdzie obejrzeć? W kinie czy online?

Czy to pięćdziesiąt twarzy Greya?

Na scenę wkracza Michele Morrone, jako młody przystojny szef niebezpiecznej sycylijskiej mafii - Don Massimo Torricelli. Włoski aktor, już na starcie urzeka swoją nieprzeciętną atrakcyjnością i wprowadza zamęt, od pierwszych minut trwania filmu. Zaraz za nim, przychodzi ona, Anna-Maria Sieklucka – polska aktorka, erotycznej produkcji, o nieprzeciętnej urodzie. A więc mamy już postacie idealne, cały film obsadzony jest elegancją, estetyką i luksusem. Czego więcej trzeba być stworzyć polską wersję filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”? Pomiędzy filmami, plasuje się jednak pewna ogromna różnica. Bohaterowie produkcji „Fifty Shades of Grey” (2015) – Anastasia Steele (Dakota Johnson) oraz Christian Grey (Jamie Dornan), zrezygnować mogą z układu w każdej chwili. Natomiast Blanka Lipińska, autorka powieści, na podstawie której, powstał cały film „365 dni” (2020), nie dała takiego wyboru swoim postaciom.

Pierwszy polski film erotyczny.

Laura Biel oraz Don Massimo Torricelli, zapoznają się w nieco odmiennych okolicznościach. Laura (Anna-Maria Sieklucka), zostaje porwana i nie ma nic, do powiedzenia. Ma tylko jeden wybór, zakochać się we włoskim porywaczu w ciągu tytułowych 365 dni.  Romantyczna opowieść, nie jest do końca taką znowu romantyczną historią. Cały film, to bardziej obraz pożądania, pasji, agresji i nieobliczalnego zachowanie postaci aniżeli jakiejkolwiek komedii romantycznej. Chodź gdzieniegdzie twórcy zamieścili nieco humoru dla rozbicia powagi sytuacji. Reżyserią zajęli się wspólnie Barbara Białowąs oraz Tomasz Mandes w porozumieniu oczywiście z Blanką Lipińską.

„365 dni” – online, recenzje i nie tylko.

Opinie widzów oraz recenzentów nie przyciągają zbyt tłumnie przed ekran. Zdania są niesamowicie podzielone, na co w większości wpłynąć mogło przyrównywanie produkcji do amerykańskiej trylogii, reżyserii Sam Taylor-Johnson. Jak mówi sama Anna-Maria Sieklucka: „Jednym z najtrudniejszych przeżyć było przełamanie wstydu i pokazanie nagości”, co gdzieniegdzie zestresować mogło główną bohaterkę. Bez zająknięcia natomiast rolę swą odegrała Magdalena Lamparska (Olga).

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: