Benedict Cumberbactch w roli ekscentrycznego malarza kotów

Benedict Cumberbactch w roli ekscentrycznego malarza kotów

17 lutego wypada Światowy Dzień Kota. Tym bardziej szczególny jest dzisiejszy news. Już za niedługo do polskich kin trafi bowiem film biograficzny o Louisie Wainie, angielskim artyście i popularyzatorze wizerunku kota w sztuce.  

Louis Wain był biednym rysownikiem pracującym w jednej z brytyjskich gazet. Sławę przyniosły mu tworzone przez niego ilustracje przedstawiające uczłowieczone koty. Popularność tzw. “Kotów Waina” utrzymywała się przez ponad trzydzieści lat, od lat 80 XIX wieku aż do wybuchu I wojny światowej. Wizerunki kotów grających w krykieta lub jeżdżące na rowerach pojawiały się w ogromnych ilościach w gazetach, książkach czy na pocztówkach. Niestety popularność nie sprzyjała Wainowi. Zawsze znany jako nieco ekscentryczny, zaczął przejawiać oznaki poważnych zaburzeń psychicznych. 

Film “Szalony świat Louisa Waina” skupia się na życiu zawodowym, ale także i prywatnym Waina. Dzięki ekranizacji poznamy kulisy jego małżeństwa, a także zaobserwujemy stopniowy wpływ jaki miała na artystę sława oraz towarzysząca jej presja społeczeństwa. 

Rolę tytułowego bohatera zagra Benedict Cumberbatch ("Gra tajemnic"). W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów jak Claire Foy (“The Crown”), Taika Waititi (“Thor: Ragnarok”) oraz muzyka Nicka Cavea. 

Film wejdzie do polskich kin 22 kwietnia 2022 roku. Na razie zadowolić musimy się zwiastunem, który uchyla nieco rąbka tajemnicy na temat fabuły filmu. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: