"Billy Summers" Stephena Kinga zostanie zekranizowana

"Billy Summers" Stephena Kinga zostanie zekranizowana

Ostatnio nastąpił całkiem spory wysyp zapowiedzi filmów opartych o książki słynnego pisarza Stephena Kinga. Już za niedługo na wielkim ekranie pojawić mają się ekranizacje takich książek jak “Mr Harrigan’s Phone",  "Later" , czy “Christine”. Do tej listy zaliczyć można także “Billego Summersa”, nad którym prace, jak podaje Deadline Hollywood, rozpoczął J.J Abrams (“Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”) oraz jego wytwórnia Bad Robot.

"Billy Summers" nie jest pierwszą produkcją stworzoną przez duet J.J Abrams – Stephen King. Do tej pory podziwiać możemy aż trzy filmy stworzone na zasadzie współpracy między reżyserem a pisarzem: “Dallas '63”, “Historia Lisey” oraz “Castle Rock”. Tym razem J.J Abrams poszedł o krok dalej i postanowił zekranizować książkę Kinga w formie serialu złożonego z 6 do 10 odcinków. Opracowanie scenariusza do serialu zlecono Edowi Zwickowi (“Zakochany Szekspir”) i Marshallowi Herskovitzowi (“Ostatni samuraj”). 

Serial opowiadać będzie o płatnym zabójcy, Billim Summersie, który chce udać się na zasłużoną emeryturę. Przejście w tan spoczynku wiąże się jednak z wykonaniem jeszcze jednego zlecenia. Aby je zrealizować Summers musi zmienić tożsamość, osiedlić się w małym miasteczku, udając pisarza. Nic nie pójdzie jednak tak, jak się tego spodziewał. 

Na razie nie wiadomo nic o dacie premiery serialu oraz o tym, na platformie streamingowej będzie on udostępniany.  

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: