Co dobrego na Halloween?

Co dobrego na Halloween?

Wielkimi krokami zbliża się święto fanów horrorów. Mowa tu Halloween! Osobiście wydrążyłam dynię już tydzień temu, a zapas cukierków, które zgromadziłam w pogotowiu wystarczy mi chyba do przyszłego roku. Prawdziwe świętowanie Halloween rozpocznę jednak dopiero w sam poniedziałek. I choć zwykle spędzałam je oglądając halloweenowe filmy lżejszego kalibru, o których przeczytasz tutaj, tym razem postawiłam na prawdziwy horror.   

Nie ma lepszego sposobu na delikatne podniesienie poziomu adrenaliny niż dobry horror obejrzany w zaciemnionej kinowej sali. Jak co roku w okresie poprzedzającym Halloween w kinach pojawia się kilka mniej lub bardziej przerażających filmów.   

Ja jeszcze nie podjęłam decyzji, który z nich wybiorę. A wy?  

1. Zaproszenie”, reż. Jessica M. Thompson, w kinach od 14 października 2022 r. 

Walcząca z trudnościami życia w Nowym Jorku artystka Evie (Nathalie Emmanuel) zarabia na życie jako wolny strzelec w firmie cateringowej. Po śmierci swojej matki, zachęcona przez przyjaciółkę wykonuje test DNA, dzięki któremu odkrywa dawno zaginionych krewnych. Zaproszona przez nowo poznaną rodzinę na wystawne wesele na angielskiej wsi Evie daje się oczarować seksownemu arystokracie Walterowi De Ville (Thomas Doherty). Wkrótce odkrywa jednak pokręcone sekrety historii swojej rodziny i zostaje wciągnięta w koszmar przetrwania.  

2.Halloween. Finał”, reż. David Gordon Green, w kinach od 28 października 2022 r. 

Film ten stanowi kontynuację zeszłorocznego "Halloween zabija". Michael Myers nie był widziany od czterech lat. Laurie (Jamie Lee Curtis) próbuje powoli zapanować nad swoim życiem, co nie jest jednak łatwe. W życie jej oraz jej wnuczki Allyson (Andi Matichak) wkracza bowiem Corey Cunningham (Rohan Campbell). Młody mężczyzna zakochuje się w Allyson, podczas gdy seria wydarzeń, w tym skrzyżowanie ścieżek z Michaelem Myersem, wywraca jego życie i czyni go morderczym wyrzutkiem. 

3. “Egzorcyzmy siostry Ann”, reż. Daniel Stamm, w kinach od 28 października 2022 r. 

W odpowiedzi na globalny wzrost opętań Kościół katolicki ponownie otwiera szkoły egzorcyzmów. Do grupy osób walczących z demonami chce dołączyć siostra Anna (Jacqueline Byers). Wbrew zasadom, według których egzorcystami mogą stać się tylko księża, Anna podejmuję naukę na egzorcystę pod okiem profesora (Colin Salmon). Bardzo szybko zostaje wciągnięta w wir walki o duszę młodej dziewczyny, która według siostry Ann jest opętana przez tego samego demona, który dręczył jej własną matkę lata temu.  

4.Siedlisko zła, reż. Adam Ethan Crow, w kinach od 28 października 2022 r. 

Oskarżony o morderstwo Ben (Oded Fehr) twierdzi, że został opętany przez demona. W jego niewinność wierzy jego najlepszy przyjaciel Steven (Corey Johnson), który pragnie mu pomóc. Próba udowodnienia niewinności Bena oraz istnienia sił nadprzyrodzonych wywołuje falę niszczycielskich wydarzeń, które zmuszają przypadkową rodzinę i Stevena do przerażającej walki o przetrwanie. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: