Co się dzieje z Asterixem?

Co się dzieje z Asterixem?

W 2021 roku, po 9 latach, mieliśmy doczekać się kolejnej filmowej ekranizacji przygód dwóch mężnych Galów: Asterixa i Obelixa (no i jeszcze ich wiernego psa Idefixa). Ambitne plany francuskiego reżysera Guillaume’a Caneta (Nie mów nikomu) pokrzyżowała jednak pandemia.

Asterix i Obelix: Jedwabny szlak” (fr. Astérix et Obélix, l'Empire du milieu), bo tak nazywać będzie się najnowsza część, to już piąta filmowa ekranizacja perypetii sprytnego Gala Asterixa i jego obdarzonego nadludzką siłą towarzysza Obelixa. Postacie te stworzyli francuscy rysownicy René Goscinny oraz Albert Uderzo. Do tej pory ukazały się:

Nowa produkcja będzie jednak nieco odbiegać od swoich poprzedników. Po pierwsze “Asterix i Obelix: Jedwabny szlak” to pierwszy film z serii, który bazować będzie w głównej mierze nie na komiksach lecz na oryginalnym scenariuszu Philippe'a Mechelena (Wyszłam za mąż, zaraz wracam) i Juliena Hervé (Szukając misia).

Reklama

Co więcej, choć nie podano jeszcze żadnych oficjalnych informacji dotyczących obsady, wiadomo już, że w tej części zobaczymy kilka nowych twarzy. W rolę Asterixa wcieli się sam reżyser, Guillaume Canet. Z kolei Obelixa zagra Gilles Lellouche (Niewinne kłamstewka).“Asterix i Obelix: Jedwabny szlak” będzie więc pierwszym filmem, w którym w roli najlepszego przyjaciela Asterixa nie zobaczymy Gérarda Depardieu. Do tej pory swój udział w filmie potwierdzili także Marion Cotillard (Oscar za Niczego nie żałuję - Edith Piaf) która zagra Kleopatrę oraz Vincent Cassel (To tylko koniec świata) w roli Juliusza Cezara.

Pierwsze wzmianki dotyczące nowej ekranizacji przygód odważnych Galów pojawiły się w październiku 2019 roku. Reżyser Guillaume Canet zapowiedział wtedy, że zdjęcia do filmu rozpoczną się w czerwcu 2020 roku, a premiera odbędzie się w roku następnym, tj. 2021. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia, głównie przez fakt że część zdjęć do filmu planowano wykonać w Chinach. W maju 2020 roku ogłoszono, że zdjęcia zostaną przełożone na marzec 2021 roku, a pre produkcja ruszy dopiero w listopadzie. 

Reklama

Na chwilę obecną nie wyznaczono oficjalnej daty premiery. Przypadnie ona jednak najwcześniej dopiero na 2022 rok. 

Pozostaje nam jedynie czekać, a w międzyczasie gorąco zachęcam do odświeżenia sobie poprzednich części serii.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: