Giganci z Hollywood znów przesuwają premiery – Disney, Sony i kto jeszcze? Sprawdź daty i szczegóły!

Giganci z Hollywood znów przesuwają premiery – Disney, Sony i kto jeszcze? Sprawdź daty i szczegóły!

Nieustająca pandemia koronawirusa to bezapelacyjnie ciężki czas dla każdej branży, również rozrywkowej. Restrykcje nie pozwalające na sprawną pracę na planie, opóźnienia w produkcji, a co za tym idzie – przesuwanie filmowych premier.

Największe wytwórnie filmowe co rusz ogłaszają kolejne opóźnienia i zmieniają, nawet kilkukrotnie, daty premier swoich filmów. Kilka razy została już przesunięta premiera nowej odsłony przygód Agenta 007. Początkowo miał on ujrzeć światło dzienne już w kwietniu 2020 roku, później przeniesiono go o rok, na kwiecień 2021. Ostatecznie, kilka dni temu MGM ogłosiło premierę Nie czas umierać na 8 października 2021 roku. Oby tylko ta data pozostała już tą ostateczną.

Reklama

W ślady MGM poszło także Sony Pictures, które przesunęło premiery trzy swoich filmów, w tym dwie na kolejny rok. Takim sposobem Pogromców duchów spodziewać się możemy w listopadzie tego roku, ale na Morbiusa i Uncharted zmuszeni jesteśmy poczekać do stycznia i lutego 2022.

Universal Pictures również nie daje o sobie zapomnieć, thriller Nikt i horror Last Night in Soho będziemy mogli zobaczyć kolejno w kwietniu i październiku bieżącego roku.

Najgłośniej w ostatnich dniach zrobiło się jednak o wytwórni Disney’a, która to najdłużej zwlekała z ogłoszeniem premier filmowych na rok 2021. Kiedy już upubliczniono listę premier, okazało się, że kilka z nich również zostało przesuniętych. Co w duszy gra, Nomadland, Ron Usterka to kilka tytułów, które się do nich zaliczają.

Jednak część z nowych produkcji Disney’a można obejrzeć online już teraz, za pośrednictwem platformy Disney+. Niestety, zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach ciągle nie jest ona dostępna. W takim razie, kiedy będziemy mogli obejrzeć te premiery?

Reklama

W Polsce przyjdzie nam niestety czekać na premiery kinowe, których daty z wiadomych przyczyn, a mianowicie zamkniętych kin, pozostają pod wielkim znakiem zapytania. Niektóre źródła podają, że ponowne otwarcie kin miałoby w Polsce nastąpić w połowie marca, jednak nie są to informacje potwierdzone. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na oficjalne decyzje rządu lub jak najszybszą możliwość obejrzenia tych filmów online.

Dla ułatwienia, poniżej zamieszczamy kalendarz najbardziej wyczekiwanych, przesuniętych premier tego roku (z nadzieją, że nie będzie potrzeby ponownie go aktualizować):

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: