HBO Max w Polsce – kiedy się spodziewać? Czym różni się od HBO GO?

HBO Max w Polsce – kiedy się spodziewać? Czym różni się od HBO GO?

O wprowadzeniu nowej platformy mówiło się już od dłuższego czasu – czym będzie? Co na niej znajdziemy? Kiedy możemy spodziewać się jej w Polsce? Jaki będzie jej koszt? Na część z tych pytań znamy już odpowiedź, na niektóre trzeba będzie jeszcze poczekać.

Czym właściwie jest HBO Max?

HBO Max to usługa VOD gromadząca katalog Warner Bros., The CW, TNT, Cartoon Network czy New Line. Platforma agreguje treści należące do tych podmiotów i udostępnia je w ramach usługi wideo na życzenie. W ofercie HBO Max znajdują się wszystkie produkcje od HBO, zarówno filmy, jak i seriale. Oznacza to, że za jej pośrednictwem obejrzymy takie hity jak Gra o Tron czy Rodzina Soprano. Co więcej, włodarze platformy wykupują licencje i prawa do produkcji innych wytwórni, co pozwala im na udostępnianie subskrybentom jeszcze większej ilości filmów i seriali, jak chociażby Przyjaciele, Rick i Morty czy Joker. Katalog HBO Max rotuje, co oznacza, że część umieszczonych tam produkcji dostępna jest przez określony czas, następnie zostaje zastąpiona innymi.

HBO Max, HBO GO, HBO Now – co je różni?

Nam, Polakom, najbardziej znana z tych trzech powinna być nazwa HBO GO, ponieważ to właśnie ta platforma funkcjonuje na polskim rynku już od ponad 10 lat. HBO GO w naszym kraju jest serwisem niezależnym, do którego dostęp można wykupić w każdej chwili i też w dowolnym momencie z niego zrezygnować. W USA działa on na innych zasadach – jako dodatek dla posiadaczy dostępu do telewizyjnych kanałów HBO, pozwalający na oglądanie ich produkcji również online. HBO Now z kolei działa tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i jest odpowiednikiem polskiego HBO GO – platformą niezależną od operatorów telewizyjnych.

HBO Max to platforma, która zastąpić ma HBO GO/Now i łączyć ma w sobie zarówno ich treści, jak i dodatkowe, licencjonowane produkcje innych wytwórni.

Kiedy możemy się jej spodziewać w Polsce?

Dokładna data wprowadzenia usługi w Polsce nie została jeszcze podana. Wiemy, że będzie to 2021 rok, jednak bardziej prawdopodobna jest jego druga połowa. Na więcej szczegółów musimy jeszcze trochę zaczekać.

Ile będzie kosztować dostęp do platformy?

W Stanach Zjednoczonych miesięczny dostęp do HBO Max kosztuje 14,99 dolarów, co uznawane jest za lekko wygórowaną cenę. W Polsce, aktualnie, miesięczna subskrypcja HBO GO kosztuje nas 24,99 zł. Na te chwilę nie wiadomo, czy HBO zdecyduje się na przeliczenie kwoty 1:1 czy będzie ona jednak bliższa aktualnej cenie, być może jedynie odrobinę zwiększonej. Szczegóły dotyczące płatności poznamy z pewnością bliżej daty wprowadzenia platformy. Można jednak przypuszczać, że cena pozostanie konkurencyjna względem innych serwisów VOD.

Podsumowując, platformy HBO Max możemy spodziewać się na polskim rynku w drugiej połowie tego roku. Najprawdopodobniej zastąpi ona aktualnie dostępne HBO GO, agregując zarówno jego pełny katalog, jak i produkcje innych wytwórni, o których licencje sukcesywnie się stara. Można założyć, że producenci zdecydują się na wprowadzenie konkurencyjnej ceny, przynajmniej w początkowym okresie działania serwisu. Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na udoskonaloną, usprawnioną platformę oferującą nam najnowsze premiery oryginalnych produkcji HBO oraz masę innych hitów.

Zdjęcie promocyjne pochodzi z oficjalnego profilu HBO MAX.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: