Już jest! Pierwszy zwiastun “Pinokia” Guillermo del Toro

Już jest! Pierwszy zwiastun “Pinokia” Guillermo del Toro

Guillermo del Toro od lat marzył o stworzeniu własnego "Pinokia". I w końcu mu się udało! Razem z reżyserem Markiem Gustafsonem (“Blokersi”) stworzył niezwykłą animację, której pierwszy zwiastun jest już możliwy do obejrzenia. Przy okazji poznaliśmy także datę jego premiery. 

Guillermo del Toro (Oscar za “Kształt wody”) przedstawia nam nową wersję opowieści o drewnianym pajacyku, którego wystrugał z magicznego drewna lalkarz Gepetto. Największym marzeniem Pinokia jest stanie się prawdziwym chłopcem. Spełnieniu tego pragnienia nie sprzyja jednak jego charakter - jest on małą, krnąbrną laleczką. Wiedziony ciekawością Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Jego poczynania będziemy obserwować z punktu widzenia Sebastiana J. Świerszcza. 

Jesteście ciekawi zwiastunu? 

Produkcja Guillermo del Toro realizowana jest za pomocą metody animacji poklatkowej. Del Toro umieścił historię w realiach faszystowskich Włoszech pod rządami Mussoliniego. Animacja mocno nawiązuje do historii Frankensteina. Jak przyznaje del Toro, obie historie są w dużym stopniu tożsame i poruszają podobne problemy. 

W oryginalnej wersji filmu usłyszymy takie gwiazdy jak Gregory Mann, który podłoży głos pod postać tytułowego bohatera, jak również Ewana McGregora (“Krzysiu, gdzie jesteś?”) grającego świerszcza Cricketa, czy Davida Bradleya (“Gra o tron”), który wcielił się w postać Gepetta. 

Zgodnie z zapowiedziami “Pinokio” będzie miał swoją premierę w grudniu 2022 roku. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: