Kłamstewko (2020)

Trudny czas dla rodziny.

Czasami, nastaje pewien ciężki czas dla rodziny, gdy ta dowiaduje się, że czas dla bliskiej osoby jest policzony. W takich smutnych okolicznościach, rozpoczyna się fabuła filmu pt. Kłamstewko. Reżyserem tego niebanalnego komediodramatu jest Lulu Wang, która przy okazji zajęła się także całym scenariuszem. Plan jest z jednej strony prosty, z drugiej zaś skomplikowany. Rodzina przyjmuje następujący schemat: nie wyjawi informacji, na temat stanu zdrowia ukochanej Babci Nai Nai (Shuzhen Zhou), z którą sytuacja ta ma związek, jednak zaaranżuje niedorzecznie huczne wesele, by mieć pretekst do spotkania się wszystkich jej członków. Plan jest o tyle interesujący, że młodzi ludzie, którzy zostają zmuszeni stanąć na ślubnym kobiercu dla dobra ogółu, znają się niecałe parę tygodni.

Konflikt tożsamości amerykanki o chińskich korzeniach.

Billi, w której rolę wciela się popularna ostatnio aktorka - Awkwafina, mieszka w Nowym Jorku. Została tam wychowana i nie do końca rozumie pobudki chińskiej części rodziny. Cały film, pięknie przedstawia wewnętrzną walkę, młodej dziewczyny, oraz jej zastrzeżenia, co do niezrozumiałej, chłodnej tradycji. Znajduje się ona pomiędzy dwoma całkowicie różnymi światami, innym krajem, kulturą, normami zachowania i wartościami płynącymi od społecznej zbiorowości. W niektórych momentach, czuć nawet desperację głównej bohaterki i bezsilność w zaistniałej sytuacji. Mimo tego, kategorię filmową tej produkcji, przypisać można może nieco bardziej do komedii, niż do dramatu. Różnice przedstawione w poglądach, oraz mocowanie się dwubiegunowej kultury z kulturą, kreują znakomity humor. Chociaż całość ekranizacji z wyczuciem łączy w sobie oba gatunki.

Bez sztucznych motywów.

Widzowie przed premiery, wspólnie wysuwają opinie, że film Lulu Wang nie zawiera fałszywych emocjonalnych tonów. „Kłamstewkoto produkcja realna, naturalna i zachowująca właściwy balans przy humorystycznych elementach. Zwłaszcza wspólne sceny Billi i Nai Nai potrafią poruszyć niejedno serce. Jest w tej realizacji zawarta.. pewna ludzka poczciwość, której czasem brakuje na co dzień. Obsada z pewnością wspomaga budujący klimat filmu, którego oryginalny tytuł brzmi: „The Farewell” czyli pożegnanie.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: