Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 70 lat

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 70 lat

Dzisiaj obiegła nas niezmiernie smutna wiadomość. Zmarł Krzysztof Kiersznowski. Aktora pokonał nowotwór, z którym walczył od wielu lat. 

O śmierci Kiersznowskiego poinformowali fanów koledzy aktora,  Tadeusz Chudecki oraz Magdalena Schejbal. Informacje o jego śmierci potwierdził też Teatr TM, z którym aktor współpracował. 

Kiersznowski zadebiutował w wieku 26 lat w filmie Andrzeja Wajdy Człowiek z marmuru. W tym samym roku rozpoczął także karierę na deskach teatru Ośrodka Kultury Teatralnej Teatru Ochoty. Potem występował także w teatrach Studio, Rampa, Capitol.

Rozpoznawalność zyskał jednak nie tyle ze swoich ról teatralnych, co z tych zagranych w filmach reżyserowanych przez Juliusza Machulskiego (XXX). Mogliśmy go zobaczyć jako gangstera “Nutę” w filmie Vabank oraz Vabank II, porucznika Tarkowskiego w Superprodukcji oraz ślusarza w Ile waży koń trojański? Największą popularność przyniosła mu jednak rola gangstera “Wąskiego” z Kilerów oraz Kilerów 2-óch.

Aktor zagrał też w takich filmach jak Ballada o Piotrowskim, czy w dramacie psychologicznym Cześć Tereska, który przyniósł mu Polską Nagrodę Filmową Orła 2002. Z kolei rola Edwarda Gralewskiego w komedii Statyści przyniosła Kiersznowskiemu nagrodę na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodę Orła 2007.

Wśród ról serialowych najbardziej zapadł w pamięci widzów jako Stefan Górka z Barw Szczęścia. Pojawił się także w Blondynce, w serialu  Twarzą w Twarz, czy w Świecie według Kiepskich.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: