Kto będzie nową Czarną Panterą? 

Kto będzie nową Czarną Panterą? 

Jeden z czołowych filmów uniwersum Marvela, “Czarna Pantera” bardzo długo czekał na swoją kontynuację. Zapowiedziana już w 2018 roku druga część historii niezwykłego ludu Wakandy ujrzy światło dzienne już za niedługo, o w połowie listopada. Produkcji filmu “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” (“Black Panther: Wakanda Forever”) towarzyszyło wiele kontrowersji. Ich znaczna część wywołana została śmiercią Chadwicka Bosemana (“21 mostów”), który w sierpniu 2020 roku został pokonany przez raka. Producenci nie zdecydowali się jednak na obsadzenie nowego aktora w tej roli, lecz na przekazanie na ekranie tej roli innej postaci. Ruch ten ma być wyrazem hołdu złożonego zmarłemu artyście.  

Szczegóły fabuły filmu są trzymane w tajemnicy. Za reżyserię odpowiada Ryan Coogler (“Creed: Narodziny legendy”), który jednocześnie jest współtwórca ostatecznego scenariusza, wraz z Joe Robertem Cole'em (“Cały dzień i noc"). “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” po raz kolejny skupi się na losach mieszkańców Wakandy, którzy, pogrążeni w żałobie po śmierci króla T’Challi, muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu, jakim jest lud żyjący w wodzie dowodzony przez Namora (w tej roli Tenoch Huerta, znany z “Narcos: Meksyk”). M’Baku (Winston Duke, znany z “Dziewięć dni”), Okoye (Danai Gurira, znana z “The Walking Dead”), wojowniczki Dora Milaje wraz z siostrą T-Chali - Shuri (Letitia Wright, znana z “Czarne lustro”) będą musieli stanąć przeciwko potężnym przeciwnikom.   

Jedna z ciekawostek dotyczących nowego filmu uniwersum Marvela jest wprowadzenie do świata MCU nowej bohaterki, Riri Williams, znanej pod pseudonimem Ironheart, która zastąpi w środowisku Marvela postać Iron Mana. Debiut zaliczy właśnie w filmie “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”.   

Tymczasem największą zagwozdką dla fanów MCU była kwestia obsadzenia następcy T-Chali. Kto więc zostanie nową Czarną Panterą? Rąbek tajemnicy zdradza nam zwiastun filmu.

Pod koniec zwiastuna nowego filmu widzom ukazała się cała sylwetka nowego bohatera i, co widać na pierwszy rzut oka, jest to sylwetka kobieca. Czy rolę bohatera Wakandy pełnić będzie jego siostra Shuri? A może miano Czarnej Pantery przyjmie Nakia (Lupita Nyong'o, znana z “Królowa Katwe“), dawna ukochana T-Chali, lub Okoye, dowódczyni Dora Milaje?  

Tego dowiemy się już za niedługo. Premiera filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu już 11 listopada! 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: