Kumpelskie pogaduchy o związkach damsko-męskich

Kumpelskie pogaduchy o związkach damsko-męskich

Komedii o związkach jest w zasadzie bez liku. Rzadko kiedy można trafić na taką inteligentną z chwytliwymi, niewymuszonymi żartami. Do tej listy z czystym sumieniem można dopisać film Ten niezręczny moment z 2014 roku.

Trójka dobrych kumpli nie pali się szczególnie do budowania związków na dłuższą metę, ale z wielką ochotą dzielą się ze sobą swoimi przemyśleniami na temat życia z drugą połówką. Co więcej, zawierają pakt, że będą żyć tylko z dnia na dzień, imprezując i nie martwiąc się szczególnie o przyszłość. Życie jednak weryfikuje ich plany, a przysłowiowa miłość czeka na nich tuż za rogiem.

Reklama

Największą siłą tej produkcji jest zdecydowanie obsada. Zac Efron, Miles Teller, Michael B. Jordan, Imogen Pots, Mackenzie Davis to dzisiaj jedni z najbardziej pożądanych nazwisk wśród twórców filmowych. W 2014 roku najpopularniejszym z nich był chyba Zach Efron po sukcesie serii High School Musical.  Ostatnio natomiast można było go zobaczyć choćby jako Teda Bundy w filmie Podły, okrutny, zły, czy hicie Baywatch. Słoneczny patrol. Miles Teller zdobył uznanie krytyków po roli w filmie Whiplash, a obecnie wielu czeka na jego rolę w remake'u Top Gun. Michael B. Jordan to oczywiście role Adonisa Creeda (Creed: Narodziny legendy) oraz Erika Killmongera (Czarna Pantera). Imogen Pots znana jest z Need For Speed, a ostatnio można było ją zobaczyć w serialu To wiem na pewno. Mackenzie Davis zagrała natomiast w Terminator: Mroczne przeznaczenie, Tully oraz Blade Runner. Osoby odpowiedzialne za casting w Ten niezręczny moment zdecydowanie odrobiły lekcję, a my w jednym filmie możemy zobaczyć przyszłe gwiazdy kina.

Znakomite kreacje aktorskie (szczególnie dowcipny Miles Teller) w połączeniu z dobrze napisanym scenariuszem gwarantują niezłą rozrywkę. Siłą tego filmu jest również w pewien sposób spojrzenie na pokolenie ludzi młodych, którzy nieco inaczej traktują związki niż ich rodzice. Dowiadujemy się, czego się boją, jak wyznaczają sobie priorytety i czego oczekują w relacjach damsko-męskich. Bycie singlem nie jest pozbawione trosk, ale też nie wszystkim pisany jest stały związek. Ten niezręczny moment nie jest jednak pozbawiony wad. Nie wszystkim mogą spodobać się żarty rodem z typowych komedii kumpelskich. Można także zarzucić pewną schematyczność i proste rozwiązania fabularne, ale w zasadzie tym cechuje się większość produkcji romantycznych.

Ten niezręczny moment to świetna, inteligentna komedia na piątkowy wieczór. Z perspektywy czasu ten film jest również ciekawy ze względu na możliwość zobaczenia w jednej produkcji wielu znanych aktorów i aktorek, którzy wtedy byli dopiero na początku swojej kariery.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: