Mamy nowy zwiastun kolejnego“Batmana”!

Mamy nowy zwiastun kolejnego“Batmana”!

Wytwórnia Warner Bros. Pictures zaprezentowała nowy zwiastun “Batmana”. Najnowsza ekranizacja filmu o superbohaterze z Gotham City trafi do kin już za cztery miesiące.  

Nowa ekranizacja “Batmana” to szansa na pokazanie znanej i w sumie oklepanej historii w nowy sposób. Reżyser i jednocześnie scenarzysta filmu – Matt Reeves (“Ewolucja Planety Małp”), postanowił porzucić dotychczasowy motyw milionera-playboya i wykreować Wayne’a jako samotnika. Jak twierdzi Reeves, inspiracją dla postaci głównego bohatera był Kurt Cobain. 

Nowy “Batman” nie ma powiązania z DC Extended Universe. Ma mieć on mieć o wiele mroczniejszy klimat, w stylu też detektywistycznych filmów noir. Batman będzie musiał rozwiązać zagadkę kryminalną związaną z serią morderstw nawiedzających Gotham City. 

Choć z początku reżyserem i odtwórcą głównej roli miał być Ben Affleck (Oscar za film “Buntownik z wyboru” oraz “Operacja Argo), to ostatecznie w roli Bruce’a Wayne’a/Batmana zobaczymy Roberta Pattinsona (saga “Zmierzch”). Z kolei w rolę Kobiety Kot wcieli się Zoë Kravitz (“Wielkie kłamstewka”). Oprócz tego w filmie zobaczymy Colina Farrela (“Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) w roli Pingwina, Paula Dano (“Love & Mercy”) w roli Człowieka-Zagadki, Andy’ego Serkisa (“Mała Doritt”) jako Alfreda Pennywortha oraz Jeffrey’a Wrighta (“Anioły w Ameryce”), który zagra postać komisarza Jamesa Gordona. 

Nowy “Batman” trafi do kin 4 marca 2022 roku. Z kolei już 19 kwietnia zgodnie z decyzją producentów pojawi się na HBO Max. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: