"Morbius" z Jaredem Leto - znowu przesunięto datę premiery

"Morbius" z Jaredem Leto - znowu przesunięto datę premiery

Sony Pictures zadecydowało o kolejnym przesunięciu daty premiery filmu “Morbius”. Pierwotnie film ten ukazać miał się 28 stycznia 2022 roku. Sony poinformowało jednak, że data premiery przesunięta zostanie o 3 miesiące - na 1 kwietnia 2022 roku. 

Morbius” to kolejny film z franczyzy Marvela. To adaptacja komiksu opowiadająca o znanym biochemiku Michaelu Morbiusie, który próbując wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, prowadzi eksperymenty z DNA nietoperza. Jednakże zamiast pokonać śmiertelną chorobę naukowiec ściąga na siebie coś o wiele gorszego – zamienia się w żyjącego wampira.  

W główną rolę Morbiusa  wcieli się Jared Leto (Oscar za “Witaj w klubie”). Oprócz niego na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Matt Smith (“The Crown”), Adria Ajona (“6 Underground”), Jared Harris (“Czarnobyl”) czy Tyrese Gibson (“Za szybcy, za wściekli”).  

Fabuła zapowiada się więc bardzo ciekawie. Nie wiadomo jednak, kiedy będziemy mogli obejrzeć film. Pierwotnie miał on zadebiutować 10 lipca 2020 roku! Premierę przeniesiono jednak na marzec 2021 roku, następnie na listopad 2021 roku, potem na styczeń 2022, aż w końcu na kwiecień 2022 roku. 

Nietrudno szukać głównego powodu takich opóźnień. Tak jak w przypadku wielu innych produkcji planowanych na 2020 rok główną przyczyną zwłoki była, i jak widać jest nadal, szerząca się pandemia wirusa COVID-19. Zgodnie z przekazanymi informacjami także i tym razem przyczyną przeniesienia daty na 1 kwietnia jest rosnąca w USA liczba zakażeń wirusem. Co ważnie, nie jest to jednak jedyna przyczyna. 

Sony Pictures boi się bowiem konkurencji. Obecnie praktycznie cała uwaga widzów skupiona jest na filmie "Spider-Man: No Way Home". Film Marvela wciąż dominuje w kasach biletowych. Co więcej, za niedługo do kin trafi kolejny film o superbohaterze – nowy “Batman” z Robertem Pattinsonem (“Diabeł wcielony”). Premiera “Morbiusa” została więc opóźniona prawdopodobnie, aby nie konkurować z owymi superprodukcjami.  

Morbiusa” obejrzeć będziemy mogli dopiero 1 kwietnia. Miejmy nadzieję, że Sony nie przesunie po raz kolejny daty premiery, od w ramach Prima Aprilisowego żartu.  

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: