Najlepsze ekranizacje bestsellerów Nicholasa Sparksa

Nicholas Sparks to amerykański pisarz, który został doceniony nie tylko przez czytelników na całym świecie, ale także przez producentów filmowych. Każda ekranizacja jego książki okazywała się hitem. Historie te, to zazwyczaj historie romantyczne, jednak daleko im do klasycznych, bywa że tandetnych komedii romantycznych. Są to opowieści, które wzruszają, przykuwają do ekranu i nieraz również zaskakują. Poniżej przedstawiamy pięć, według nas, najlepszych ekranizacji jego książek.

Pamiętnik (2004)

Pamiętnik to pierwsza powieść Sparksa, od której wszystko się rozpoczęło. Choć jej ekranizacja powstała dopiero osiem lat po premierze książki, to osiągnęła równie ogromny sukces. Nick Cassavetes (odpowiedzialny jest również za reżyserię Bez mojej zgody, lecz co ciekawe, możemy zobaczyć go także na ekranie w takich filmach jak Blow czy Kac Vegas w Bangkoku) postarał się o wyjątkową obsadę do swojej, jednej z nielicznych, produkcji. W rolach głównych możemy bowiem oglądać piękną Rachel McAdams (znaną również z Czas na miłość, I że cię nie opuszczę czy Zaklęci w czasie) oraz przystojnego Ryana Goslinga (gwiazda Oscarowego La la land, Kocha, lubi, szanuje czy Drive). Sam film opowiada nam historię miłości młodej pary. Młody robotnik i dziewczyna z wyższych sfer – od samego początku natrafiają na wiele trudności, schodząc się i mijając przez lata. To, jaki czeka ich finał, złapie za serce niejednego twardziela.

List w butelce (1999)

Podczas, gdy Pamiętnik był pierwszą powieścią autora, z kolei List w butelce jest pierwszą ekranizacją. To meksykański reżyser, Luis Mandoki (nagrodzony za film Głosy niewinności), jako pierwszy dostrzegł potencjał drzemiący w książkach Sparksa. Historia Listu… to urzekająca opowieść dziennikarki, która postanawia odnaleźć autora znalezionego w butelce na plaży listu. Gdy w końcu się to udaje, okazuje się, że parę łączy o wiele więcej niż tylko znaleziony list. W głównych rolach możemy oglądać Robin Wright (znaną z takich filmów jak chociażby Forrest Gump¸ Jak jej nie kochać czy z serialu House of Cards) oraz Kevina Costnera (nagradzany za role w takich filmach jak Wysłannik przyszłości, Ostre słówka czy Ukryte działania).

Noce w Rodanthe (2008)

Gdy Adrienne (grana przez Diane Lane, którą możemy zobaczyć również w takich filmach jak Niewierna, Pod słońcem Toskanii czy Paryż może poczekać) potrzebuje chwili spokoju na przemyślenie własnego życia, jak z nieba spada jej prośba przyjaciółki o zaopiekowanie się pensjonatem pod jej nieobecność. Pusty pensjonat w nad oceanem miał być miejscem odosobnienia, jednak cały plan legł w gruzach, gdy, razem z początkiem huraganu, w drzwiach pojawił się szukający schronienia dr Paul (w jego rolę wcielił się Richard Gere, gwiazda takich filmów Pretty Woman, Lęk pierwotny czy Zatańcz ze mną). Żadne z nich nie przypuszczało, jak bardzo ten jeden niepozorny weekend zmieni ich życie. Film przedstawia nam piękną, niezwykle dynamiczną historię nastoletniego wręcz uczucia między dwojgiem dorosłych ludzi.

Szkoła uczuć (2002)

Szkoła uczuć jest ekranizacją powieści znanej pod innym tytułem – Jesienna miłość. W rolach głównych możemy zobaczyć tutaj Mandy Moore (grała również w filmach Córka prezydenta, Licencja na miłość czy Uwierz w miłość) oraz Shane’a Westa (Liga niezwykłych dżentelmenów, Lokator czy serial Nikita, za rolę w którym został nagrodzony). Sam film opowiada nam historię niezwykłej miłości między popularnym chłopakiem a nieśmiałą córką pastora. Historia ta pokazuje, jak silne uczucie potrafi przetrwać nawet najgorsze chwile i największe życiowe przeszkody. Dodatkowo, film urozmaicają piękne utwory wykonywane przez główną aktorkę. To jedna z tych produkcji, do której bez paczki chusteczek nawet nie warto się zabierać.

Szczęściarz (2012)

Kiedy Logan Thibault (w rolę którego wcielił się Zac Efron, gwiazda High School Musical, 17 again i Podły, okrutny, zły) powraca z misji w Iraku, postanawia odnaleźć kobietę, której zdjęcie znalezione na pustyni w czasie wojny, jak twierdzi, uratowało mu życie. Gdy udaje mu się osiągnąć cel, z pewnością nie spodziewa się znaleźć rozwódki z dziesięcioletnim synem, za którą ciągną się demony przeszłości. Żołnierz jednak nie poddaje się. Podejmuje pracę w prowadzonym przez nią schronisku dla zwierząt i stara się poznać swoją wybawczyni bliżej. Beth (Taylor Schilling, znana z serialu Orange Is The New Black), początkowo zdystansowana, powoli przekonuje się do nowopoznanego mężczyzny. Ich relacja zaczyna nabierać koloru i nawiązuje się między nimi romans.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: