Najlepsze filmy świąteczne polecane przez portal VODLife

Powoli zbliżają się święta a wraz z nimi – cała gama świątecznych filmów. Jest spośród czego wybierać, co roku w okresie świąt dochodzą również coraz to nowsze produkcje. My postanowiliśmy wybrać pięć klasyków, bez których święta Bożego Narodzenia nie mogą się odbyć.

Ekspres Polarny (2004)

Jedyny film animowany na naszej liście. Jego reżyser – Robert Zemeckis – odpowiedzialny jest za takie kinowe hity jak Forrest Gump, Powrót do przyszłości czy Cast Away – poza światem. Co więcej, była to kolejna jego współpraca z Tomem Hanksem (Zielona Mila, Kod da Vinci), który użyczył swojego głosu aż sześciu postaciom w filmie. Sam film opowiada historię niezwykłej podróży chłopca na biegun północny – do siedziby samego Świętego Mikołaja.

Grinch: świąt nie będzie (2000)

Film, który przypadnie do gustu zarówno tym mniejszym, jak i większym fanom domowego kina. Nagrodzony Oscarem film Rona Howarda (reżysera takich filmów jak Piękny umysł, Pavarotti czy Apollo 13) przenosi nas w magiczny świat Ktosiowa, gdzie święta Bożego Narodzenia obchodzi się niezwykle hucznie. Jednak samotnik Grinch, zagrany przez Jima Carrey’a (Truman Show, Maska, Człowiek z księżyca), robi wszystko, aby je zepsuć.

Holiday (2006)

Komedia romantyczna, w której możemy oglądać takie gwiazdy kina jak Cameron Diaz (Bez mojej zgody, Vanilla Sky czy Zła kobieta), Kate Winslet (Titanic, Lektor, Marzyciel) czy Jude Law (Grand Budapest Hotel, Anna Karenina, Wróg u bram). Film opowiada przewrotną historię dwóch obcych kobiet, które na czas świąt Bożego Narodzenia postanawiają zamienić się domami. Jedna z nich wyjeżdża do Los Angeles, z kolei druga ląduje na angielskiej wsi.

Listy do M. (2011)

Kolejna komedia romantyczna, tym razem jednak, z rodzimego podwórka. W trakcie filmu możemy śledzić losy pięciu kobiet i pięciu mężczyzn. Wszyscy oni pochodzą z zupełnie innych światów, jednak w te święta połączy ich jedna rzecz – miłość. Na ekranie nie zabrakło oczywiście znanych polskich aktorów, takich jak Tomasz Karolak (Lejdis, 39 i pół), Maciej Stuhr (Chłopaki nie płaczą, Planeta Singli), Roma Gąsiorowska (Sala samobójców, Kac Wawa) czy Agnieszka Dygant (Tylko mnie kochaj, Kobiety mafii).

Kevin sam w domu (1990)

Na sam koniec zostawiliśmy zupełny klasyk – chyba nie ma osoby, która choć w jedne święta nie obejrzałaby przygód małego chłopca, który niefortunnym zbiegiem okoliczności zostaje sam w domu na święta Bożego Narodzenia. Sam aktor, odpowiedzialny za główną rolę, Macaulay Culkin, grał jeszcze w kilku późniejszych produkcjach (jak na przykład Moja dziewczyna czy Synalek). Nie da się ukryć, że został jednak przez wszystkich zapamiętany jako Kevin. Co więcej, mało kto wie, że reżyser tego świątecznego hitu – Chris Columbus – odpowiedzialny jest również za takie filmy jak Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic czy Pani Doubtfire.

Nie sposób zaprzeczyć, że wszystkie te filmy to żywe klasyki świąt Bożego Narodzenia. Choć filmów w świątecznym klimacie jest o wiele więcej, to jednak ciężko wyobrazić sobie święta bez obejrzenia choć jednej z powyższych pozycji.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: