Nowi “Szybcy i Wściekli” bez Dwayna Jonsona

Nowi “Szybcy i Wściekli” bez Dwayna Jonsona

Kiedy zaczęłam oglądać “Szybkich i Wściekłych”, nie spodziewałam się, że seria ta tak bardzo się rozciągnie. Obecnie planowana jest produkcja dziesiątej części sagi. Co ważne, w nowej części nie zobaczymy już Dwayna Jonsona.  

Dwayne Jonson (“Jumanji: Przygoda w dżungli”) pojawił się po raz pierwszy w filmie “Szybcy i Wściekli 5 jako Luke Hobbs i konsekwentnie pojawiał się w kolejnych częściach sagi, za wyjątkiem oststniej, dziewiątej części. Obejrzeć mogliśmy go za to w spin-offie "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw. Nic nie zapowiada, żeby miał on powrócić do głównej serii. 

Główną przyczyną odejścia The Rocka z serii jest konflikt z Vinem Dieselem (“Riddick”), aktorem odgrywającym główną rolę Dominika Torreto, jak również producenta 6 z 9 filmów z całej serii. Zgodnie ze źródłami, konflikt ten miał być na tyle wielki, że zdecydowano się zaangażować obydwu aktorów w różne produkcje – Vin Diesel zagrał jak zawsze w kolejnej części sagi, natomiast Dwayne Jonson pojawi się w spin offie. Zapewne myślano, że rozłąka trochę ostudzi konflikt pomiędzy tą dwójką. 

Tym czasem Dwayne Jonson zapowiedział oficjalnie, że nie pojawi się w dziesiątej części “Szybkich i Wściekłych. Już w wakacje odbył rozmowę ze studiem Universal Pictures. Sprawa ta powróciła jednak w listopadzie, za sprawą wpisu opublikowanego przez Diesela na jego koncie na Instagramie, w którym prosił  on Johnsona, aby ten powrócił do sagi i zagrał w ostatnim filmie, mającym być zwieńczeniem sagi.  

W niedawnej rozmowie z CNN The Rock nie krył zniesmaczenia postawą Deisela oraz potępił podpieranie się w poście dziećmi Diesela oraz przywoływaniem śmierci Paula Walkera (“Godziny - wyścig z czasem”). Zapowiedział, że swojej decyzji o odejściu z obsady nie zmieni.  

Premiera nowej części “Szybkich i Wściekłych” zaplanowana jest na 19 maja 2023 roku. Na razie nie znamy zarysu fabuły ani składu obsady. Możemy być jednak pewni, że nazwisko Jonsona się w niej nie pojawi.  

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: