Noworoczne prezenty od Pięciu Smaków

Noworoczne prezenty od Pięciu Smaków

Rok się kończy, a Azjatycki Festiwal Filmowy Pięciu Smaków szykuje niespodziankę, która umili zimowe dni wszystkim miłośnikom kina azjatyckiego. Już za niedługo w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce wyświetlane będą filmy hongkońskiego reżysera Wong Kar Waia!  

Wong Kar Wai to najbardziej znany międzynarodowo hongkoński twórca filmowy. Praktycznie wszystkie jego filmy uzyskiwały status kultowych natychmiast po swojej premierze. I w sumie nic dziwnego. Filmy Wong Kar Waia przedstawiają niezwykłą wizję świata, utrzymanego w poetycznym, niemal lirycznym klimacie. Na próżna szukać w nich oklepanych schematów, a o wartości filmów przemawiają przede wszystkim ukazane w nich obrazy i gesty.  

W 2022 roku zobaczymy filmy tego niezwykłego reżysera w zupełnie nowej odsłonie - odrestaurowane w jakości 4K. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków uchylił już rąbka tajemnicy na temat tego, które filmy Wong Kar Waia pojawią się na wielkim ekranie. 

  1. Chungking Express, Hongkong 1994
  2. Upadłe anioły (Fallen Angels), Hongkong 1995 
  3. Happy Together, Hongkong, Japonia, Korea Południowa 1997
  4. Spragnieni miłości (In the Mood for Love), Hongkong, Chiny 2000 
  5. 2046, Hongkong, Chiny, Francja, Włochy, Niemcy 2004 

Pierwsze przeglądy ruszają już w styczniu w Poznaniu i Wrocławiu. Informacje o kolejnych będą pojawiać się  regularnie w mediach społecznościowych Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków: 

Fanpage Pięciu Smaków na FB: https://www.facebook.com/piecsmakow
Grupa Pięciu Smaków na FB: https://www.facebook.com/groups/piecsmakow/

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: