Nowy Bond już w kinach

Nowy Bond już w kinach

No Time to Die” („Nie czas umierać”), najnowszy film z serii o Jamesie Bondzie, pojawić miał się w kinach już dawno, bo w 2019 roku. Plany pokrzyżowała jednak najpierw zmiana reżysera, a następnie pandemia COVID-19. Po dwóch latach oczekiwań doczekaliśmy się jednak premiery. Miała ona miejsce 28 września w Royal Albert Hall w Londynie. W polskich kinach najnowsza część Bonda pojawi się już 1 października.

Jest to jubileuszowa, bo 25 część przygód Agenta 007. Po raz 5 w główną postać wcielił się Daniel Craig („Dziewczyna z tatuażem”). I niestety, wiadomo już, że będzie to ostatnia część z udziałem tego aktora.

"No Time to Die” wprowadza wiele nowych wątków i emocji. W tej części Bond opuszcza czynną służbę agenta i cieszy się spokojną „emeryturą” na Jamice. Jednakże sielanka nie trwa wiecznie. Bonda odwiedza jego dawny przyjaciel, Felix Leiter z CIA. Bon zostaje wplątany w misję odbicia porwanego naukowca. W dodatku wpada na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

W filmie prócz Craiga zagrali m.in. Rami Malek (Oscar za „Bohemian Rhapsody”), Léa Seydoux („Grand Budapest Hotel„), Lashana Lynch („Kapitan Marvel”), Ben Whishaw („Skandal w angielskim stylu„), Christoph Waltz (Oscar za „Django” i „Bekarty wojny”) i Ralph Fiennes („Angielski pacjent”). Za reżyserię filmu odpowiadał Cary Fukunaga („Jane Eyre”). Zastąpił on reżysera Danny’ego Boyle’a, który nie godził się na wizję scenariusza.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: