Nowy Star Trek – stara obsada

Nowy Star Trek – stara obsada

W 2016 roku na ekrany kin wszedł film “Star Trek: W nieznane”. Już wtedy zapowiadano, że nie będzie to ostatnia część filmów z kultowej franczyzy Star Trek. Do tej pory jednak prace nad “Star Trek 4” były dość niepewne.

W zeszłym roku studio Paramount poinformowało o rozpoczęciu prac nad kolejną częścią Star Treka. Już wtedy wiadomo było, że producentem filmu będzie J.J. Abrams, natomiast za reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Shakman (“WandaVision”). Podczas ostatniego kwartalnego spotkania z inwestorami studio zdradziło jednak trochę więcej informacji na temat planowanej produkcji.

Co ciekawe Paramount nie zdecydowało się na zaangażowanie nowych aktorów do ról załogi statku. Prawdopodobnie po raz kolejny zobaczyć będziemy mogli w akcji Chrisa Pine (“Wonder Woman”) jako Jamesa T. Kirke, Zacharego Quinto (“Chciwość”) jako Spocka, Zoe Saladana (“Strażnicy galaktyki”) jako Uhurę, Karla Urbana (seria “Władca pierścieni”) jako dr McCoy, Johna Cho (“O dwóch takich, co poszli w miasto”) jako Sulu oraz Simona Pegga (“To już jest koniec”) jako Scotty’ego. Paramount oficjalnie potwierdził informację o negocjacjach z aktorami. 

Na razie nie wiadomo za dużo na temat fabuły. Film opierać będzie się na scenariuszu stworzonym przez Lindsey Beer (“Sierra Burges jest przegrywem”) i Genevę Robertson-Dworet (“Kapitan Marvel”), choć zapowiadane są pewne udoskonalenia pierwotnej wersji, które ma dokonać Josh Friedman (“Snowpiercer”) i Cameron Squiers. 

Nowy "Star Trek" ma zadebiutować w grudniu 2023 roku. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: