Od soboty wracamy przed domowe ekrany. Lockdown co najmniej do 9 kwietnia.

Od soboty wracamy przed domowe ekrany. Lockdown co najmniej do 9 kwietnia.

Najnowsze decyzje rządu zmuszają nas niestety do pożegnania się po raz kolejny z salami kinowymi. Nikt jednak nie powiedział, że musimy żegnać się z filmami. O plusach kina domowego pisaliśmy już nie raz, ale nikt nam nie zabroni znów tego przypomnieć. Swoboda własnej prywatnej przestrzeni, (za)duża liczba przekąsek pod ręką, a przede wszystkim – nieograniczony dostęp do filmów i seriali, na jakie tylko w danej chwili przyjdzie nam ochota. Przekonaliśmy? To teraz wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki vodlife.pl, sprawdzić, gdzie w pełni legalnie obejrzymy online film, na jaki akurat mamy ochotę i nasze kino domowe może się już równać z największymi kinowymi kompleksami.

A jeżeli nie macie pomysłu, jaki film obejrzeć, to poniżej podrzucamy kilka naszych propozycji na udany wieczór. Podpowiadamy też, że kilka z poniższych tytułów oraz wiele innych, równie ciekawych pozycji znajdziecie między innymi w E-Kinie Pod Baranami.

Mistrz (2012)

Dramat Paula Thomasa Andersona (Aż poleje się krew) to, patrząc z perspektywy czasu, film z iście Oscarową obsadą. W głównej roli widzimy Joaquina Phoenixa, zdobywcę Oscara za rolę w Jokerze, który za Mistrza również został do tej nagrody nominowany. Obok niego pojawiają się: Rami Malek (Oscar za Bohemian Rhapsody), Philip Seymour Hoffman (Oscar za Capote) i Laura Dern (Oscar za Historię małżeńską). Na ekranie możemy oglądać również znakomite aktorki Amy Adams (American Hustle) oraz Ambyr Childers (Ty).

Fabuła opowiada nam historię Freddiego Quella, weterana wojennego, który, podczas ciągłej ucieczki przed prawem i własną przeszłością, natrafia na Mistrza. Mężczyzna ten twierdzi, że odkrył tajemnicę istnienia i poszukuje kogoś, kto zostanie jego uczniem i pomocnikiem. Mistrz to fascynująca opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy i odwiecznym poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Co więcej, tytułowy bohater inspirowany był osobą L. Rona Hubbarda – założyciela Kościoła Scjentologicznego.

Przyjaciel do końca świata (2012)

Jeżeli macie ochotę na coś lżejszego, to idealnie sprawdzi się debiutancki komediodramat Lorene Scafarii. Dodge (Steve Carell, Biuro, Kocha, lubi, szanuje) i jego niezrównoważona emocjonalnie sąsiadka Penny (Keira Knightley, Piraci z Karaibów, Gra tajemnic) wyruszają w szaloną podróż, która ma być jednocześnie ich ostatnią w życiu, bowiem w kierunku Ziemi zmierza asteroida. Przyjaciel do końca świata to niebanalna wizja apokalipsy. Reżyserka postarała się o to, aby przedstawić reakcje ludzi na nieuniknioną śmierć z wyważoną dozą humoru i satyry. Steve Carell, jeden z czołowych hollywoodzkich komików, odnajduje się świetnie w swojej roli, a Keira Knightley, graną przez siebie postacią, tworzy dla filmowego partnera idealny kontrast.

Obraz pożądania (2019)

Thriller włoskiego reżysera Giuseppe Capotondiego (Podwójna godzina) to ekranizacja powieści Charlesa Willeforda o tym samym tytule oryginalnym (The Burnt Orange Heresy). Krytyk sztuki (Claes Bang, Drakula) zostaje zaproszony do rezydencji handlarza dziełami (Mick Jagger, Piętno). Handlarz ma dla niego zlecenie, mogące pomóc ekspertowi poprawić jego tragiczną sytuację materialną. Krytykowi towarzyszy nowo poznana Berenice (Elizabeth Debicki, Tenet), kochanka mężczyzny, na którą trafił podczas jednego ze swoich wykładów we Włoszech udzielanego dla amerykańskich turystów. Obraz pożądania utrzymuje nas w tajemniczej atmosferze, nie pozwalając nam do ostatnich scen odgadnąć prawdziwych zamiarów bohaterów. Jest to film zdecydowanie warty uwagi, łączący w sobie klasyczne cechy gatunku i oryginalną fabułę.

Źródło zdjęcia: Forumnm / Wikimedia

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: