Pięć Smaków rusza z cyklem wykładów!

Pięć Smaków rusza z cyklem wykładów!

Większości polskich internautów “kino azjatyckie” kojarzy się z Jackiem Chanem, Brucem Lee, czy “Przyczajonym tygrysem, ukrytym smokiem”. Pojawiła się jednak okazja dla tych, którym powyższe skojarzenia nie wystarczą, i którzy chcieliby nieco bardziej zgłębić azjatycki przemysł filmow. 

Pamiętacie Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków? Co roku promuje on kino azjatyckie, jednak w tym roku jego organizatorzy przeszli samych siebie, najpierw organizując Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe”, a potem, niecały miesiąc temu, ruszając z własną platformą VOD i zapowiadając masę ciekawych wydarzeń i wykładów promujących Azję.

I właśnie teraz Pięć Smaków rusza z cyklem wykładów Asian Cinema Education. Jest to prawdziwa gratka dla każdego kinomaniaka, który chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat współczesnego kina azjatyckiego. 

Pierwsze cztery wykłady są już dostępne na platformie Pięciu Smaków. Kolejne organizowane będą w kolejnych miesiącach. Łącznie przewidziano 16 spotkań, a ostatnie przypadnie na 28 lipca. Każde prowadzone będzie przez ludzi znających się na azjatyckim kinie, co świadczy o tym jak dobrze organizatorzy Pięciu Smaków przygotowali się do tego wydarzenia. Pojawią się bowiem takie autorytety w dziedzinie filmu jak specjalista od kina koreańskiego Darcy Paquet, współpracująca z licznymi festiwalami badaczka Kiki Fung czy znawca japońskiej popkultury Tom Mes. 

Obecnie już dostępne wykłady poświęcone zostały historii koreańskiego kina  oraz jego współczesnych przykładach (prowadzący Darcy Paquet), kobiecej stronie kina widocznej w pracy azjatyckich reżyserek (prowadząca Jagoda Murczyńska) oraz filmom związanych z historią 47 roninów (prowadzący Luk van Haute).

Pełna lista wszystkich wykładów dostępna jest na stronie Pięciu Smaków

Oprócz wykładów będzie można wziąć także udział w kursach online poświęconych najważniejszym aspektom krytyki i dziennikarstwa filmowego. Na aż 40 kursów będziemy musieli co prawda czekać aż do września, ale za to Pięć Smaków zasypie każdego uczestnika ogromna porcją wiedzy na temat krytyki i dziennikarstwa filmowego. 

Jeśli jednak i tego będzie Wam za mało - Pięć Smaków oferuje jeszcze jedno wydarzenie. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rekrutacji do międzynarodowego People's Jury 15. edycji Pięciu Smaków! Ci wybrani, wraz z przedstawicielami Włoch, Holandii i Finlandii będzie mogła przez 8 tygodni doszkolić się z zakresu organizacji festiwali filmowych oraz pisania i redagowania tekstów o tej tematyce. Ale to już gratka dla zaprawionych w boju kinomaniaków. Rekrutacja ruszy 1 września 2021 roku.

Czy wy też nie możecie się doczekać, żeby uruchomić pierwszy wykład?

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: