Powstaje film o Audrey Hepburn. Wiemy kto zagra główną rolę

Powstaje film o Audrey Hepburn. Wiemy kto zagra główną rolę

Mamy wieści dla fanów starego dobrego kina. Serwis Apple rozpoczął prace nad filmową biografią ikony kina Audrey Hepburn. Za kamerą stanie reżyser Luca Guadagnino (“Tamte dni, tamte noce”, “Nienasyceni”), natomiast do napisania scenariusza zatrudniony został Michael Mitnick ("Wojna o prąd", "Vinyl").  

Nie wiadomo na razie, na którym okresie życia Hepburn skupi się produkcja. Mówimy tu jednak o ikonie Hollywood, której zarówno życie prywatne jak i kariera filmowa były niesamowicie interesujące. Audrey Hepburn była symbolem seksu lat 60. XX wieku, a później jedną z najbardziej cenionych gwiazd “Złotej Ery Hollywood”. Po kilkanaście razy oglądałam filmy z jej udziałem: “Śniadanie u Tiffany'ego”, “My Fair Lady", "Sabrinę", "Doczekać zmroku", czy w końcu “Rzymskie wakacje”, za które aktorka otrzymała Oscara w 1954 roku. W każdym z tych filmów Hepburn zachwycała swoim stylem, elegancją i niezaprzeczalnym urokiem.  

Po dziś dzień wiele kobiet próbuje naśladować styl Hepburn. Moim zdaniem bezskutecznie - ciężko dorównać prawdziwej ikonie. Przed aktorką wcielającą się w postać gwiazdy Hollywood stoi więc niewątpliwie ciężkie wyzwanie. Wiadomo już, że w postać Hepburn wcieli się dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara. Aktorka ta znana jest przede wszystkim z roli Lisbeth Salander z amerykańskiej wersji "Dziewczyny z tatuażem". Za niedługo będzie można zobaczyć ją w filmie "Zaułek koszmarów" Guillermo del Toro (Oscar za film “Kształt wody”).  

Co warto zaznaczyć Rooney Mara nie będzie pierwszą aktorką, która wcieliła się w postać Audrey Hepburn. W 2000 r. w filmie "Historia Audrey Hepburn" ikonę zagrała Jennifer Love Hewitt, a w filmie "Zaklęty książę" z 2001 roku zagrała ją Stefanie Marco. 

Jak gra Mary wypadnie w porównaniu do jej poprzedniczek? Tego dowiemy się już niedługo... 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: