Powstanie remake filmu „Bodyguard”

Powstanie remake filmu „Bodyguard”

15 września na łamach tygodnika Variety poinformowano o planowanym remaku kultowego filmu „Bodyguard”. Produkcją zajmie się studio Warner Bros. 

Oryginalny film z 1992 roku, melodramat Micka Jacksona, opowiada historię renomowanego ochroniarza i byłego agenta CIA, Franka Farmera (Kevin Kostner, nagrodzony Oscarem za „Tańczącego z wilkami”), Podejmuje się on ochrony popularnej piosenkarki i aktorki Rachel Marron (Whitney Houston („Czekając na miłość”), która jest nękana przez niebezpiecznego fana. Na początku Frank nie ma cierpliwości do wybryków Rachel. Ostatecznie jednak para zakochuje się w sobie. Rozwijający się romans naraża jednak i życie pary na niebezpieczeństwo.

Choć „Bodyguard” nie zyskał uznania w oczach krytyków (był aż siedmiokrotnie nominowany do Złotych Malin, także w kategorii najgorszy aktor oraz najgorsza aktorka), stał się jednym z kultowych filmów lat 90. XX wieku. Ścieżka dźwiękowa z filmu, na której znalazły się takie hity jak "I Will Always Love You", "I'm Every Woman" czy "I Have Nothing" sprzedała się w ogromnym nakładzie liczącym ponad 45 mln egzemplarzy.

Nowy „Bodyguard” nie będzie kopią 1 do 1 filmu z 1992 roku, lecz jego uwspółcześnioną wersją. Pieczę nad scenariuszem przyznano Matthew Lópezowi, dramaturgowi nominowanemu do nagrody Tony za sztukę „Dziedzictwo”. Ciekawa jest także obsadza producencka nowego „Bodyguarda”. W jej skład wejdzie Lawrence Kasdan z Kasdan Pictures („Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje”), scenarzysta i producent oryginalnego filmu, oraz Jonathan Eirich („Dwóch papieży”)  i  Dan Lin („Lego przygoda”). Producentem wykonawczym projektu będzie Nick Reynolds.

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w rolę poważnego ochroniarza i popularnej gwiazdy. Jednakże jako że o remake’u szeptano już od 2011 roku, przez ten czas pojawiły się pogłoski o kilku potencjalnych parach. Według plotek rozważano kandydaturę Chrisa Hemswortha („Thor:Ragnarok”) i Tessy Thompson („Men in Black: International”) oraz Channinga Tatum (Jupiter: Intronizacja”)  i Cardi B („Ślicznotki”). Doniesienia te nigdy nie zostały jednak potwierdzone. 

Na tą chwilę to wszystko, co wiadomo na temat remake’a  „Bodyguarda”. W oczekiwaniu na kolejne wieści dotyczące remake’a polecam obejrzenie oryginalnego „Bodyguarda”.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: