Ron Howard z nowym filmem o głośnej akcji ratunkowej – znamy obsadę, a w niej hollywoodzkie gwiazdy!

Ron Howard z nowym filmem o głośnej akcji ratunkowej – znamy obsadę, a w niej hollywoodzkie gwiazdy!

Jeszcze w tym miesiącu ruszą zdjęcia do najnowszej produkcji reżysera Pięknego umysłu i Kodu Da Vinci. Ron Howard podjął się bowiem stworzenia filmu opartego na bardzo głośnej akcji ratunkowej z 2018 roku. Thirteen Lives będzie opowiadało o akcji w jaskini Tham Luang w Tajlandii, w której to trzy lata temu utknęła dwunastoosobowa juniorska drużyna piłkarska wraz z trenerem.

Akcja poszukiwawcza, w której udział zaangażowanych było ponad tysiąc żołnierzy, po siedemnastu dniach zakończyła się sukcesem. Całą grupę zaginionych udało się uratować, a jedyną śmiertelną ofiarą był tajlandzki nurek, Saman Kuman.

Zainspirowany zdarzeniami reżyser zebrał już obsadę, w skład której wchodzą takie gwiazdy, jak Viggo Mortensen (Green Book), Colin Farrell (Raport mniejszości) czy Joel Edgerton (Wróg numer jeden). Aktorzy wcielą się w role uhonorowanych ratowników.

Na planie Thirteen Lives znajdą się również Tom Bateman (Morderstwo w Orient Expressie), Paul Gleeson (To właśnie seks), Lewis Fitz-Gerald (Pitch Black) i wielu innych.

Za scenariusz filmu odpowiadać będzie William Nicholson, scenarzysta takich hitów kinowych, jak Gladiator, Niezłomny czy Les Misérables: Nędznicy. Zdjęcia będą kręcone w Australii i Tajlandii.

Źródło zdjęcia: Solo: A Star Wars Story Japan Premiere Red Carpet: Ron Howard / Wikimedia

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: