Rozdano nagrody Emmy 2021 - kto zdobył najwięcej?

Rozdano nagrody Emmy 2021 - kto zdobył najwięcej?

Po raz 73 w Los Angeles rozdano nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej znane pod nazwą Emmy. Tegoroczne rozdanie różniło się jednak od poprzednich. Z powodu pandemii COVID-19 ograniczono liczbę zaproszonych gości, a część nominowanych pojawiła się na wydarzeniu… zdalnie.

Najlepszym serialem dramatycznym zostało ogłoszone „The Crown”, liczący obecnie już 4 sezony brytyjsko-amerykański serial opowiadający o życiu królowej Elżbiety II (w jej rolę wcieliła się najpierw Claire Foy („Pełnia życia”), a następnie Olivia Colman („Faworyta”)). „The Crown” zebrało także wszystkie nagrody Emmy przyznawane serialom dramatycznym w kategoriach aktorskich, a więc za najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Josh O'Connor), najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym (Olivia Colman), najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym (Gillian Anderson), najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym (Tobias Menzies). W sumie „The Crown” zdobyło 11 statuetek.

Kolejnym serialem, który zebrał wiele statuetek, był serial „Gambit królowej” opowiadający o młodej, osieroconej dziewczynie (w tej roli Anya Taylor-Joy („Emma”), która walcząc z nałogiem jednocześnie walczy o miejsce w zdominowanym przez mężczyzn świecie szachistów, zdobył na Emmy. „Gambitowi” przyznano 11 statuetek, w tym za najlepszy serial limitowany lub antologię, za najlepsze kostiumy historyczne oraz za najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, antologii lub filmu telewizyjnego.

W zbieraniu statuetek z kategorii komediowych prym wiódł natomiast serial „Ted Lasso” opowiadający o trenerze amerykańskiego futbolu, który przenosi się do Wielkiej Brytanii aby trenować drużynę piłki nożnej. W główną rolę wcielił się Jason Sudeikis („Millerowie”), który otrzymał nagrodę Emmy za najlepszego aktora komediowego. Oprócz tego docenieni zostali Hannah Waddingham (Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym) i Brett Goldstein (Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym). Łącznie „Ted Lasso” zdobył 7 statuetek.

Najlepszą główną aktorką w serialu limitowanym została wybrana Kate Winslet (Oscar za film „Lektor”), która gra postać Detektyw Mare Sheehan w serialu ‘Mare z Easttown”. Nagrody otrzymali także inny aktorzy z tego serialu, Evan Peters („X-Men: Apocalypse”) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym, antologii lub filmie telewizyjnym oraz Julianne Nicholson („Sierpień w hrabstwie Osage”) w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym, antologii lub filmie telewizyjnym.

Pełną listę zdobywców statuetek zobaczyć można na oficjalnej stronie Emmy: https://www.emmys.com/awards/nominees-winner

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: