Rozśpiewana Whoopi Goldberg - nadciąga „Zakonnica w przebraniu 3”

Rozśpiewana Whoopi Goldberg - nadciąga „Zakonnica w przebraniu 3”

Od trochę ponad roku obserwuję wysyp zapowiedzi sequeli oraz remaków kasowych filmów z lat 90 XX wieku lub z początku XXI wieku. Wśród tych, które do tej pory ukazały się na ekranach kin i telewizorów doliczyć się mogę zaledwie kilku, które uznaję za  filmy udane, a nie “odgrzewane kotlety”. Czy tak będzie z planowaną kolejną częścią “Zakonnicy w przebraniu”? 

Plotki o stworzeniu kolejnej części przygód rozśpiewanej zakonnicy pojawiły się już w 2018 roku, jednakże z oficjalną wiadomością na ten temat czekać musieliśmy do roku 2020 kiedy to podczas Disney Investor Day wśród puli planowanych na kolejne lata filmów wymienili także trzecią część "Zakonnicy w przebraniu”. 

Początkowo, tak samo jak ja, sceptyczni byli pozostali fani “Zakonnicy”. Istniały bowiem plotki, że w kolejnej części nie zagra już odgrywająca główną rolę w poprzednich dwóch częściach Whoopi Goldberg (Oscar za “Uwierz w ducha”). Niedawno jednak pojawiły się informacje,  że jednak to ona po raz kolejny wcieli się w rolę piosenkarki Deloris van Cartier.

Licząca obecnie 65 lat aktorka po raz pierwszy zagrała rolę Deloris 29 lat temu. “Zakonnica w przebraniu” opowiada o śpiewającej w barach młodej kobiecie, która przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa dokonanego przez swojego kochanka - gangstera Vince'a (w tej roli Harvey Keitel, “Bugsy”). Aby uniknąć podobnego losu Deloris zostaje ukryta w miejscu, gdzie nikt nie będzie jej szukał… w klasztorze. Tam jako siostra Mary Clarence zaprzyjaźnia się w śpiewającymi w chórze siostrami Mary Patrick (w tej roli Kathy Najimy, znana z “Hokus pokus”) i Mary Robert (w tej roli Wendy Makkena, znana z “Stan gry”). Razem z nimi, przy pomocy ukochanej muzyki, ożywia podupadający klasztor, co z początku nie podoba się Matce przełożonej ( w tej roli Maggie Smith, Oscar za “Suita kalifornijska” oraz “Pełnia życia panny Brodie”).

Z dotychczasowych informacji wynika, że Whoopi Goldberg będzie nie tylko gwiazdą, ale też jedną z producentek filmu, wraz z Tylerem Perrym (“Dobre uczynki”) oraz Tomem Leonardisem (“O dzień za późno, o dolara za mało”). Na krześle reżyserskim zasiądzie natomiast Tim Federle, który ma już spore doświadczenie w “odświeżaniu” starych musicali (mowa tutaj o serialu “High School Musical”).

Od pierwszej części “Zakonnicy w przebraniu” minęło już 29 lat. Czy po tak długim czasie uda się wskrzesić magię tego musicalu? O tym przekonamy się już niedługo.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: