Rusza promocja “Shang-chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni”

Rusza promocja “Shang-chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni”

W latach 80. Stan Lee rozpoczął projekt ekranizacji przygód komiksowego bohatera Shang-Chi, w którego roli obsadzić chciał samego Brandona Lee (Kung Fu: The Movie). W tym roku, po wielu perypetiach, film “Shang-chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni” wreszcie ujrzy światło dzienne. 

Film “Shang-chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni” to już 25 film należący do uniwersum Marvela. Shang-chi, którego ojciec jest głową organizacji Dziesięć Pierścieni. Nie chce on jednak dziedziczyć rodzinnego interesu i przez 10 lat skutecznie ukrywa się przed rodziną. Ta jednak wreszcie go dopada. 

W postać głównego bohatera wciela się Simu Liu (Uprowadzona). Na ekranie zobaczymy także Tonego Leunga (Hero) jako Wenwu, Awkwafinę (Kłamstewko) jako Katy oraz Michelle Yeoh (Przyczajony tygrys, ukryty smok) jako Jiang Nan. Za reżyserię filmu odpowiada Destin Daniel Cretton, natomiast za scenariusz David Callaham (Niezniszczalni). Z kolei koordynatorem scen akcji jest Andy Cheng (Godziny szczytu), znany z częstej współpracy z Jackiem Chanem. Można spodziewać się więc niesamowitych scen akcji.

Początkowo premiera kinowa filmu “Shang-chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni” była planowana w USA na luty 2021 roku. Jednakże wskutek pandemii termin ten przesunięto na 3 września.  Pozostaje nam wierzyć, że będzie to termin ostateczny i uda się wprowadzić film do kin. 

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: