Sala samobójców. Hejter – online czy w kinie?

Sala samobójców kilka lat temu odbiła się szerokim echem w polskich kinach. Film przedstawiał poważny problem depresji i samobójstw wśród nastolatków, jednocześnie umieszczając go w realiach gry, by ukazać niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z wirtualną rzeczywistością. Dzieło Jana Komasy (który niedawno święcił triumfy w Stanach dzięki nominacji Bożego Ciała do Oscara) był świeży, a jednak nie ustrzegł się pewnego rodzaju tandeciarstwa. Nie obyło się zatem bez krytyki, która nie utrudniła jednak reżyserowi powstania kolejnej części, która jednak dalece odbiega od tego, co widzieliśmy w pierwszej części.

Fabuła nowej Sali samobójców nie dotyka problemów znanych nam z poprzedniej części, choć spotkamy tu bohaterkę, graną przez Joannę Kulesze, która wystąpiła także w poprzedniej produkcji. Tomek (grany przez Macieja Musiałowskiego, znanego z Drugiej szansy czy Czuwaj) jest studentem prawa, który – na jego nieszczęście – zostaje przyłapany na plagiacie. Władze uczelni postanawiają go z niej wyrzucić. Początkowo Tomkowi udaje się ukryć ten fakt, co pozwala mu nadal korzystać z finansowej pomocy Krasuckich, rodziców Gabi, jego przyjaciółki. Niestety kłamstwo ma krótkie nogi, a skompromitowany Tomek traci szacunek Krasuckich i możliwość widywania się z Gabi, w której skrycie się kocha. Chłopak postanawia się zemścić.

Sala samobójców. Hejter – Netflix by się nie powstydził

Nowa Sala samobójców to produkcja może nie hollywoodzka, jednak widać w niej pewne zagraniczne naleciałości, które z pewnością wyszły filmowi na dobre. Można nawet powiedzieć, że Netflix nie powstydziłby się takiego dzieła na swojej platformie. Wszystko w filmie Komasy wygląda dobrze, może w trochę przerysowany sposób, a jednak taki najprawdopodobniej był cel reżysera, który chciał pokazać nie tylko skorumpowaną „warszawkę”, ale przede wszystkim świat social mediów, w którym prawda to rzecz ulotna i całkowicie zrelatywizowana.

Sala samobójców. Hejter ­– gdzie obejrzeć?

Sala samobójców. Hejter to jedna z popularniejszych fraz w Internecie. Niestety obecnie musimy poczekać jeszcze na premierę filmu Komasy, a dopiero później liczyć na to, że znajdzie się on online HBO, Netflix lub nawet chomikuj czy zalukaj. Nasz serwis jednak wspiera tylko i wyłącznie legalną kulturę dlatego nie zachęcamy do korzystania z portali pokroju zalukaj.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: