Seans grozy, czyli co oglądnąć w Halloween?

Święto wszystkich duchów, staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Niedługo, będziemy go obchodzić z entuzjazmem równym naszym amerykańskim przyjaciołom. Jednak zanim to nastąpi, najwięksi fani horroru, na pewno zechcą zagłębić się w temat serii filmowych i najlepszych slasherów ostatnich lat. Głośne tytuły, rzecz jasna tylko te, które wywołują dreszcze przebiegające po plecach, znajdziesz właśnie tutaj.

Halloween, idealny czas na seans.

Strach ma wielkie oczy, a zwłaszcza kiedy na scenę wchodzi ten gatunek filmowy. Horror to bardzo specyficzny gatunek, ponieważ nikt nie zaprzeczy, że taki rodzaj kina trzeba po prostu lubić. Czas Halloween to najlepsza okazja, na zrzeszenie wszystkich fanów filmu grozy. Pojawią się tu zarówno filmy, które zyskały popularność w ostatnich latach, jak i te, które dopiero mają zamiar nas zaskoczyć.

Przez cały film, to narastające napięcie.

Świat pełen jest potworów, a najmniejszy ruch czy dźwięk, spowodować może tragiczny w skutkach zwrot akcji. O czym mowa? Chodzi oczywiście o film „Ciche miejsce” (A Quiet Place), którego premiera miała miejsce w 2018 roku. Ekranizacja została nagrodzona uznaniem publiczności i nie tylko, otrzymała również nagrody, za najlepszy scenariusz oraz najlepszy film z gatunku horror. Zaraz po nim, przychodzi nam na myśl inny tytuł i kojarzy się on nie bez powodu. Rówieśnikiem filmu „Ciche miejsce” z roku 2018, jest superprodukcja, pt. „Nie otwieraj oczu” (Bird Box). Fabuła obu realizacji, jest na pierwszy rzut oka zupełnie odmienna, jednak kiedy się przyjrzeć, cały film zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku buduje ogromne napięcie przed ekranem dokładnie w ten sam sposób – odbierając nam jeden z najważniejszych zmysłów. Obie produkcje są już dostępne online.

Filmy grozy – premiery, które warto zobaczyć.

Już niedługo, nawiązując do poprzednich propozycji, w kinach pojawi się film, pt. „Ciche miejsce 2” (A Quiet Place Part II). Dla tych, którzy zdążyli się zapoznać z pierwszą częścią, na pewno będzie to przyjemny seans, a dla innych zdecydowanie warty uwagi maraton, z którego początek, zobaczyć możemy online, a ciąg dalszy na wielkim ekranie. Premierę swoją, na cześć Halloween tego roku, będzie miała także „Obecność 3: Na rozkaz diabła” (The Conjuring: The Devil Made Me Do It). Wszyscy fani horroru, czekają na nią z niecierpliwością, a nowa produkcja, to nie lada wyzwanie dla twórców. Pierwsza część, serii grozy z 2013 roku, pt. „Obecność” (The Conjuring), cieszyła się ogromną popularnością i zainteresowaniem, co zresztą trwa do dzisiaj. Druga część: „Obecność 2” (The Conjuring 2) z 2016r. także nie pozostała jej dłużna. Czy podobnie będzie z następną?

TOP filmów z gatunku horror.

O jakich produkcjach warto jeszcze wspomnieć? Na pewno przytoczyć trzeba tytuły, takie jak: „Uciekaj!”- 2017 (Get Out). Cały film, to nie tylko gratka dla fanów filmu grozy ale także i dla widzów poszukujących interesującej, niecodziennej fabuły. Następnie, produkcja z 2018 roku, pt. „Suspiria”, na którą według opinii publiczności, trzeba się psychicznie przygotować. Co to znaczy przygotować? Jeżeli jesteś fanem horroru, sprawdź to sam, a na pewno, nie będziesz zawiedziony.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: