Skłodowska - film o kobiecie z noblem

Marię Skłodowską-Curie znają wszyscy. Ta wybitna polka znana jest na całym świecie dzięki swoim naukowym dokonaniom. Za swoje osiągnięcia dostała dwie nagrody Nobla i jako pierwsza kobieta spoczęła w paryskim Panteonie. 20 marca 2020 roku do polskich kin wejdzie film, który przybliży losy naszej wybitnej rodaczki.

Twórcy filmu Skłodowska 2020

Reżyserią filmu Skłodowska 2020 zajęła się Marjane Satrapi znana z reżyserii Persepolis (2007 r.). Za scenariusz odpowiedzialny jest Jack Thorne, twórca scenariusza do filmu Cudowny chłopak z 2017 roku. Za ten tytuł dostał on nominację Critics' Choice za najlepszy scenariusz adaptowany.

Skłodowska - kto znajduje się w obsadzie filmu?

W rolę Marii Skłodowskiej Curie wciela się Rosamund Pike. Aktorkę tę możemy kojarzyć z filmu Zaginiona dziewczyna. W pozostałych rolach filmu Skłodowska zobaczymy Sama Riley’a II (Czarownica, Czarownica 2) oraz Anya Taylor-Joy (Split, Morgan, Glass). Ponadto w filmie Skłodowska zalukaj zobaczymy Aneurina Barnarda, Jonathana Arisa oraz Simona Russella Beale’a.

Skłodowska online - historia znanej polki

Skłodowska online to nie pierwsza ekranizacja oparta na życiu znanej naukowiec. W 2016 roku do kin wszedł film Maria Skłodowska Curie opowiadający historię Marii po śmierci jej męża. Film Skłodowska online cofa się jednak bardziej i skupia się na okresie, kiedy młoda Maria przyjeżdża do Paryża, by rozpocząć wymarzone studia. Początki bywają trudne o czym młoda Skłodowska przekonuje się na własnej skórze. Nikt nie traktuje poważnie jej teorii i planów, które finalnie odmienią losy świata i dadzą Marii zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: