Sprawdź, jakie filmy obejrzysz jeszcze przed premierą – Kino Pod Baranami zaprasza

Sprawdź, jakie filmy obejrzysz jeszcze przed premierą – Kino Pod Baranami zaprasza

W zeszłym tygodniu część kin ogłosiła ponowne otwarcie, zapraszając na najnowsze filmowe premiery. Kino Pod Baranami również chce przywitać swoich widzów jak najlepiej, oferując im liczne pokazy przedpremierowe. Będą one miały miejsce w dniach 19-25 lutego, a wśród nich znajdą się wielokrotnie nagradzane produkcje. Oto lista filmów, którym z pewnością warto się przyjrzeć.

Jeszcze jest czas (2020)

Reżyserski debiut Viggo Mortensena, który również objął jedną z dwóch głównych ról. Film opowiada nam historię trudnej i skomplikowanej relacji ojca i syna. Willis (Lance Henriksen), człowiek o konserwatywnych poglądach, przyjeżdża do Los Angeles, aby zamieszkać ze swoim synem (Viggo Mortensen) i jego rodziną. Mężczyźni będą musieli zmierzyć się z różnicami, które dzieliły ich od lat.

Premiera: 19.03.2021

Reklama

Obiecująca. Młoda. Kobieta. (2020)

Oryginalny dramat w reżyserii Emeraldy Fennell z rysem kryminału i jednocześnie ujmującym poczuciem humoru. Cassandra (Carey Mulligan), której plany na przyszłość zostały przekreślone z powodu tragicznego incydentu, prowadzi podwójne życie. Dzięki niespodziewanemu spotkaniu, dostaje szansę na rozliczenie się z przeszłością.

Premiera: 05.03.2021

Zabij to i wyjedź z tego miasta (2019)

Wyjątkowe i osobiste dzieło Mariusza Wilczyńskiego, nad którym pracował przez 14 lat. Zabij to i wyjedź z tego miasta to film animowany, który ukazuje nam historię jego autora. Uświetniony dodatkowo muzyką Tadeusza Nalepy i głosami takich gwiazd, jak Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda czy Andrzej Wajda. Całość tworzy dzieło zdecydowanie warte uwagi.

Premiera: 19.03.2021

Reklama

Na rauszu (2020)

Duński dramat Thomasa Vinterberga, opowiadający historię czwórki nauczycieli, którzy podejmują się eksperymentu alkoholowego, który ma polepszyć jakość ich życia. W głównych rolach możemy ujrzeć aktorów znanych z takich produkcji, jak Jabłka Adama, Polowanie czy Casino Royale. Film doceniony został między innymi na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Premiera: 19.03.2021

Palm Springs (2020)

Urzekająca komedia, której letni klimat będzie doskonałym kontrastem i odpoczynkiem od mrozów panujących za oknem. Sarah (Cristin Milioti) oraz Nyles (Andy Samberg) są gośćmi weselnymi, którzy uwięzieni zostają w pętli czasowej. Za każdym razem budzą się w dzień wesela. Kiedy orientują się, że utknęli w tym razem, spędzają ten czas na niezliczone sposoby, a z czasem rodzi się między nimi uczucie.

Premiera: 26.02.2021

Sound of Metal (2020)

Dramat opowiadający o losach pary, która musi zmierzyć się z niespodziewaną informacją, która bezpowrotnie zmieni ich życie. Ruben (Riz Ahmed), perkusista, dowiaduje się, że nieodwracalnie traci słuch. Razem ze swoją partnerką (Olivia Cooke) decydują się na terapię, która ma pomóc muzykowi pogodzić się ze stratą zmysłu i nauczyć go nowego życia.

Premiera: 05.03.2021

Reklama

Jeźdźcy sprawiedliwości (2020)

Wielokrotnie nagradzany kryminał, opowiadający historię czwórki mężczyzn, próbujących rozwikłać tajemniczą zagadkę. Markus (Mads Mikkelsen) zajmuje się córką, po tym jak jego żona zginęła w katastrofie kolejowej. Jednak według ocalałego z katastrofy matematyka (Nikolaj Lie Kaas), kryje się za tym coś więcej niż zwykły wypadek.

Premiera: 14.05.2021

Oto my (2020)

Wzruszająca historia ojca i jego autystycznego syna, udających się w podróż, która zmieni ich dotychczasowe życie. Aharon (Shai Avivi) jest oddanym ojcem dla Uriego (Noam Imber), zajmuje się nim od urodzenia, jednak zmuszony jest oddać go do specjalistycznego ośrodka, kiedy syn staje się oficjalnie dorosły. Zamiast tego, decyduje się razem z nim uciec, chcąc uniknąć rozstania.

Premiera: 12.03.2021

Metamorfoza ptaków (2020)

Portugalski dokument, laureat Grand Prix festiwalu Nowe Horyzonty, autobiograficzne dzieło Catariny Vasconcelos. Metamorfoza ptaków jest to opowieść prowadząca nas przez trzy pokolenia, których punktem centralnym jest postać matki, przedstawiona z wielu różnych perspektyw. Choć jest to dokument, to można w nim odnaleźć także wiele fikcyjnych elementów.

Premiera: 02.07.2021

Słudzy (2020)

Dramat, którego akcja toczy się w Czechosłowacji w latach 80. Dwójka przyjaciół decyduje się na wstąpienie do seminarium. Pełni optymizmu młodzi ludzie zostają zderzeni z realiami, jakie kryją się za murami klasztoru. Wszechobecne spiski i zdrady to świat, jakiego zmuszeni są się teraz nauczyć. Film Ostrochovský’ego zachwyca czarno-białymi zdjęciami, które tworzą unikalny nastrój.

Premiera: 05.03.2021

Reklama

Proste rzeczy (2020)

Polski dramat Grzegorza Zaricznego przedstawiający młodą rodzinę, która spełnia swoje marzenie o wyprowadzeniu się poza miasto. Przeszkodą na drodze do idealnego życia okazuje się być brat (Tomasz Schimscheiner) niedawno zmarłego ojca głównego bohatera. Jego pojawienie się zmusza bohatera (Błażej Kitowski) do zmierzenia się z duchami przeszłości.

Premiera: 16.04.2021

Niepamięć (2020)

Nagła i szybko rozprzestrzeniająca się epidemia powoduje u ludzi amnezję. Mieszkaniec Aten (Aris Servetalis), zostaje objęty programem leczenia. Szybko okazuje się, że mężczyzny nikt nie szuka i nie da się ustalić jego tożsamości. Zostaje on postawiony przed wyjątkową szansą – stworzenia siebie na nowo.

Premiera: 07.05.2021

Artykuł powstał przy współpracy z Kino Pod Baranami

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: