Twórcy „Stranger Things” zekranizują bestseller Kinga dla Netfliksa

Twórcy „Stranger Things” zekranizują bestseller Kinga dla Netfliksa

Filmowy świat obiegła wieść o tym, że bracia Duffer, reżyserowie Stranger Things, podejmą się stworzenia ekranizacji bestsellerowej powieści Stephena Kinga. Serial będzie zrealizowany we współpracy z Netfliksem.

Przy serialu będą pracować Matt i Ross Dufferowie, wytwórnia Stevena Spielberga Amblin Television oraz Paramount Television Studios. Talizman, bo o tej powieści jest mowa, powstał w 1982 roku wspólnymi siłami Stephena Kinga i Petera Strauba. Jeszcze przed jej oficjalną premierą, zachwycony książką Spielberg, nabył na wyłączność prawa do jej ekranizacji. Przez wiele lat próbował stworzyć z niej film, ostatecznie decydując się na popularny w dzisiejszych czasach miniserial.

Talizman opowiada historię 12-letniego chłopca, Jacka Sawyera, który wyrusza w niesamowitą podróż, aby uratować życie swojej umierającej matki. Poszukuje Talizmanu, potężnej relikwii, która może nie tylko uleczyć jego matkę, ale, jak się okazuje, także uratować świat. Podróż Sawyera przecina dwie rzeczywistości: Amerykę, którą znamy, i jej niebezpiecznego fantastycznego bliźniaka – Terytoria.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: