Viaplay w Polsce – kiedy i czego się spodziewać?

Viaplay w Polsce – kiedy i czego się spodziewać?

Viaplay to wiodąca w krajach skandynawskich platforma VOD. Oferuje dostęp zarówno do filmów oraz seriali, jak i do rozgrywek piłkarskich. W lato zawita również na polskie podwórko.

W Polsce, według źródłowych informacji, serwis ma pojawić się w sierpniu tego roku. Jest to element procesu rozszerzania platformy na dziesięć krajów poza skandynawskich, który zaplanowany jest do końca 2025 roku. Do końca tego okresu NENT Group, właściciel platformy, planuje zwiększyć liczbę subskrybentów do ponad 10 mln, podwajając bazę Viaplay w krajach skandynawskich do około 6 mln oraz zwiększając międzynarodową bazę subskrybentów do ponad 4 mln.

Co zaoferuje nam Viaplay i za jaką cenę?

Aktualnie szwedzki serwis streamingowy oferuje swoim subskrybentom treści skandynawskie, lokalne i międzynarodowe. Co więcej, znajdziemy w nim transmisje sportowe na żywo, przykładowo obejrzymy tam niemiecką Bundesligę. W katalogu Viaplay dostępnym dla polskich subskrybentów znaleźć się ma ponad 8 tysięcy godzin treści. Mowa jest tutaj oczywiście o filmach i serialach, a także treściach przeznaczonych dla dzieci.

Reklama

Platforma daje dostęp do wielu znanych i nagradzanych tytułów, jak chociażby Interstellar, La la land czy Chłopcy z ferajny. Znajdziemy tam zarówno klasyki kina, przykładowo wszystkie trzy części Ojca chrzestnego, 300 czy Pretty Woman, jak i nowsze, równie warte uwagi produkcje, jak na przykład Pewnego razu… w Hollywood, Valley Girl czy Niewidzialny człowiek.

Koszt takiej usługi w Polsce miałby wynosić 34 zł miesięcznie.

Na więcej szczegółowych informacji oraz pełny katalog dostępnych treści będziemy musieli jednak jeszcze cierpliwie poczekać.

Źródło zdjęcia: Viaplay Sverige / YouTube screenshot

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: