Walentynkowe kino – co wybrać na romantyczny wieczór we dwoje?

Walentynkowe kino – co wybrać na romantyczny wieczór we dwoje?

Walentynki to święto wywołujące masę różnorodnych uczuć – niektórzy czekają na nie cały rok, inni omijają je szerokim łukiem. Dla nas, walentynki to idealna okazja na urządzenia małego, domowego kina, bo przecież miłość do filmów też się liczy, prawda? Niezależnie czy to samemu, z drugą połówką, czy z przyjaciółmi, dobry film to pomysł w sam raz na walentynkowy wieczór. A jeśli nie wiecie jaki film wybrać, to spieszymy z pomocą!

Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji, więc jedyne co musicie zrobić, to sprawdzić, gdzie dany film obejrzeć online (podpowiadamy, że część z nich z pewnością znajdziecie na platformie Kina Pod Baranami pod adresem e-kinopodbaranami.pl), usiąść wygodnie i delektować się seansem.

A jeżeli przejadły się wam klasyki kina romantycznego, to doskonałym wyjściem będzie inicjatywa, z którą wyszli organizatorzy Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – „Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe”. Ten kilkudniowy festiwal będzie idealną alternatywą dla klasycznych amerykańskich produkcji. Więcej o nim przeczytacie tutaj.

A tymczasem wracamy do naszej listy. Oto kilka propozycji, których wyboru na pewno nie pożałujecie!

Uwierz w ducha (1990)

Klasyk, który za każdym razem porusza tak samo mocno, jak przy pierwszym seansie. Film wielokrotnie nagradzany, łączący w sobie cechy dramatu, romansu i komedii, to idealny wybór na walentynkowy wieczór. Patrick Swayze (Dirty Dancing) i Demi Moore (Niemoralna propozycja) tworzą zjawiskowy duet, a oscarowa rola Whoopi Goldberg (Kolor purpury) dodaje całości humoru.

Poznajmy się jeszcze raz (2019)

Wyjątkowa historia rysownika komiksów Daniel Auteuil (Ósmy dzień, Plotka), który, przytłoczony światem dzisiejszej technologii i własnym podupadającym małżeństwem, dostaje nietypową propozycję podróży w czasie. Victor przyjmuje ją i cofa się do lat 70., aby jeszcze raz poznać swoją ukochaną.

O północy w Paryżu (2011)

Wyjątkowe dzieło Woody’ego Allena (Blue Jasmine, Vicky Cristina Barcelona), którego akcja dzieje się w uznawanym za najbardziej romantyczne mieście Europy – Paryżu. Inez (Rachel McAdams, Czas na miłość) i Gil (Owen Wilson, Cudowny chłopak) przyjeżdżają do stolicy Francji, by zaplanować własny ślub. Jednak większość czasu spędzają oddzielnie – Inez spotyka się ze swoim byłym chłopakiem, a Gil odbywa niezwykłe spotkania, które na długo pozostaną w jego pamięci.

Przerwane objęcia (2009)

To dość nietypowa walentynkowa propozycja. Przedstawia bowiem miłość w jej najróżniejszych aspektach, które często nie zaliczają się do książkowej, romantycznej historii. Lena (Penélope Cruz, Blow) musi zmierzyć się z siłą uczuć swojego męża, który z miłości do niej jest w stanie zrobić wszystko, a także z własnymi uczuciami względem innego mężczyzny.

Pamiętnik (2004)

Kolejny z klasyków kina romantycznego, oparty na powieści Nicholasa Sparksa o tym samym tytule. Film przedstawia nam historię długiej i skomplikowanej miłości Allie (Rachel McAdams) i Noah (Ryan Gosling, La la land). Para przeżywa swoje wzloty i upadki, rozstania i powroty, ale ich miłość, choć wystawiona na różne próby, ostatecznie przezwycięża wszystko.

Pretty Woman (1990)

Film, który każdy powinien obejrzeć choć raz. Biznesem Edward (Richard Gere, Lęk pierwotny) płaci prostytutce Vivian (Julia Roberts, Notting Hill) za możliwość spędzenia pełnego tygodnia w jej towarzystwie. Jak się okazuje, propozycja Edwarda odbiega od typowych usług oferowanych przez Vivian, a ich relacja stopniowo zamienia się w romantyczne uczucie.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: