Wyczekiwane premiery filmowe 2020

Po zaskakująco udanym 2019 roku z niecierpliwością czekamy na filmy 2020. W tym roku swoje polskie premiery będą miały kolejne dzieła najbardziej znanych twórców. Czekają nas kolejne filmy Marvela, DC, a także produkcje Disneya. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych nowości kinowych.

Najnowsze filmy – co obejrzeć w 2020 w kinie lub online

W ciągu kolejnych miesięcy na wielkich ekranach pojawi się wiele długo wyczekiwanych premier filmowych 2020. Z roku na rok producenci coraz mocniej zaskakują poziomem najnowszych filmów. Spośród wielu obiecujących tytułów wybraliśmy 5 najciekawszych nowości kinowych. Przedstawiamy wam opis ich fabuły wraz z datą polskiej premiery.

Wonder Woman 1984, reż. P. Jenkins

Akcja filmu toczy się w latach 80. Tytułowa bohaterka grana przez Gal Gadot musi się zmierzyć z całkiem nowymi wrogami – Maxem Lordem (Pedro Pascal) oraz Cheetah (Kristen Wiig). W filmie pojawi się również oficer Steve Trevor (Chris Pine), którego fani DC z pewnością doskonale kojarzą. Pierwsza część z 2017 roku osiągnęła wielki sukces kinowy, dlatego Wonder Woman 1984 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier filmowych 2020. Jej data zaplanowana jest na 14 sierpnia.

Czarna Wdowa (Black Widow), reż. C. Shortland

Fani filmów Marvela długo czekali na ujawnienie tajemniczej historii Nataszy Romanoff (Scarlett Johansson) znanej z grupy bohaterów Avengers. W najnowszym filmie bohaterka zmierzy się ze swoją przeszłością. Niechciany powrót do wspomnień spowodowały wydarzenia z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Teraz Natasza musi stanąć do walki ze złoczyńcą nazywanym Taskmaster. Czarna Wdowa jest nowością kinową, do której obejrzenia nie trzeba długo zachęcać. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 6 listopada.

Tylko sprawiedliwość (Just Mercy), reż. D. D. Cretton

Tylko sprawiedliwość to amerykański dramat z 2019 roku, który w ciągu kilku miesięcy zdobył 5 nominacji i 1 nagrodę. Przejmująca historia młodego prawnika, który za swój cel stawia sprawiedliwość. Postanawia bronić niesłusznie skazanych więźniów. Wśród nich znajduje się Walter McMillian (Jamie Foxx), skazany za morderstwo. Czy prawnik Bryan (Michael B. Jordan) znajdzie coś na jego obronę? Tylko sprawiedliwość w Polsce jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier filmowych 2020.  Na naszych ekranach zagości 26 czerwca.

Mulan, reż. N. Caro

Nowość kinowa Disneya. Filmowa adaptacja animowanej opowieści o Hua Mulan (Yifei Liu) – odważnej dziewczynie, która wstąpiła do armii udając mężczyznę, aby chronić schorowanego ojca. Jej determinacja w dążeniu do celu przynosi chwałę całej rodzinie. Mulan pokazuje swoją niezwykłą siłę i niezłomny, wojowniczy charakter. Najnowszy film Disneya pozwoli na odświeżenie widzom historii przekazującej ponadczasowe wartości. Premiera w Polsce odbędzie się 24 lipca. 

Trolle 2 (Trolls World Tour), reż. W. Dohrn

Jeden z filmów 2020 dla najmłodszych. Królowa Poppy i jej przyjaciel Mruk znani z poprzedniej części odkrywają, że istnieje o wiele więcej Trolli niż myśleli. Niestety Trolle z różnych światów nie są do siebie przyjaźnie nastawione. W najnowszym filmie Poppy i przyjaciele wyruszają w podróż, aby pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i wspólnie pokonać niebezpiecznego wroga. Premiera ich przygód pojawi się w kinie 2 października.

Opublikowane przez VODlife.pl

Vodlife.pl poleca również: