Baśń

Baśń to opowieść, która przenosi nas do świata, gdzie granica między tym, co realne a tym, co fantastyczne rozmywa się niepostrzeżenie. Każda baśń niesie ze sobą jakieś przesłanie, które ma nas, widzów, czegoś nauczyć. Z tego też powodu, jest to gatunek najczęściej kierowany do najmłodszych. Wiele znanych produkcji Disneya to nie tylko filmy animowane, ale właśnie baśnie. Wśród nich są takie tytuły jak Piękna i Bestia, Aladyn, Mała Syrenka czy Alicja w Krainie Czarów. Każdy z tych filmów jak i wiele innych im podobnych pozwalają nam wejść na chwilę w fantastyczny świat mówiących zwierząt, żyjących przedmiotów i innych niespotykanych stworzeń, żeby na koniec poczęstować nas życiowym morałem.

Choć animacje to spora część filmowych baśni, to nie są one jedyne. Możemy spotkać również wiele klasycznych filmów, które również należą do tego fantastycznego świata. Są to zarówno pełnometrażowe filmy jak Niekończąca się opowieść czy seria Opowieści z Narnii, jak i seriale, przykładowo Arabela.

Lista filmów:

Srebrne krzesło

Serial "Srebrne krzesło" miał premierę w dniu: 1988-11-13
Eustachy z koleżanką Julia zostaje wezwany do Narnii, by odnaleźć następcę tronu - księcia Riliana.
Zobacz więcej

Przygody małego Nemo w krainie snów

Pewnej księżycowej nocy w pokoju małego Nemo zjawiają się niespodziewani i bardzo nietypowi goście. Wręczają chłopcu uroczyste zaproszenie od tajemniczego władcy Krainy Snów do zabaw z jego córką. Mały Nemo po krótkim zastanowieniu decyduje się przyjąć zaproszenie. Razem ze swym wiernym kompanem, wiewiórką o imieniu Ikar, wsiada na pokład cudownego...
Zobacz więcej

Cudowna podróż

Serial "Cudowna podróż" miał premierę w dniu: 1980-01-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Cudowna podróż. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

O czym szumią wierzby

Film "O czym szumią wierzby" miał premierę w dniu: 1983-12-27
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. O czym szumią wierzby. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Grający z talerza

Film "Grający z talerza" miał premierę w dniu: 1995-11-07
Zbiegły z cyrku dziwoląg zakochuje się w karlicy.
Zobacz więcej

Wzgórze królików

Film "Wzgórze królików" miał premierę w dniu: 1978-10-14
Zaniepokojona wizją zbliżającego się niebezpieczeństwa grupa królików opuszcza stado i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby znaleźć spokojne miejsce do życia.
Zobacz więcej

Arabela

Serial "Arabela" miał premierę w dniu: 1980-12-25
Czarodziej Rumburak próbuje zawładnąć krainą bajek i zdobyć rękę księżniczki Arabeli. Rodzina królewska oraz Majerowie starają się do tego nie dopuścić.
Zobacz więcej

Piękna i Bestia

Film "Piękna i Bestia" miał premierę w dniu: 1991-11-13
Zaklęcie wróżki zamienia okrutnego księcia w przerażającą Bestię. Aby zdjąć urok, Bestia musi zdobyć miłość pięknej Belli.
Zobacz więcej

Aladyn

Film "Aladyn" miał premierę w dniu: 1992-11-25
Ubogi Aladyn odnajduje cudowną lampę z Dżinem i próbuje zdobyć miłość księżniczki Dżasminy, lecz na drodze staje mu wezyr Dżafar.
Zobacz więcej

Kraina Elfów

Film "Kraina Elfów" miał premierę w dniu: 1999-01-23
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Kraina Elfów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej