Biblijny

Filmy biblijne to produkcje opierające się, jak sama nazwa wskazuje, na postaciach i historiach biblijnych. Możemy trafić na historie oparte zarówno na Starym, jak i na Nowym Testamencie. Fabuła tego gatunku filmowego najczęściej odnosi się do życiorysów postaci znanych z religii. W dużej mierze filmy te opowiadają o całokształcie lub poszczególnych fragmentach z życia Jezusa. Wśród nich znajdziemy przykładowo Opowieść o Zbawicielu, Syn Boży odnoszące się do całego życia czy bardzo popularna Pasja przedstawiająca ostatnie godziny z życia Jezusa. Można trafić nie tylko na pełnometrażowe filmy, lecz także na seriale oparte na tej tematyce, których przykładem może być Jezus z Nazaretu.

Gatunek ten posiada również sporo produkcji odnoszących się do historii i postaci ze Starego Testamentu. Postacią, z której często reżyserzy czerpią inspiracje, jest Mojżesz. Na podstawie jego historii powstało wiele filmów, jak na przykład Dziesięcioro przykazań, animowany film Książę Egiptu czy Mojżesz.

Lista filmów:

The Chosen

Serial "The Chosen" miał premierę w dniu: 2019-04-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Chosen. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jezus z Nazaretu

Serial "Jezus z Nazaretu" miał premierę w dniu: 1977-01-06
Urodzony w Betlejem Jezus Chrystus uznany zostaje przez lud za Syna Bożego. Głoszone przez niego nauki nie spotykają się jednak z aprobatą faryzeuszy.
Zobacz więcej

Dziesięcioro przykazań

Film "Dziesięcioro przykazań" miał premierę w dniu: 1956-10-05
Wychowany na dworze faraona Mojżesz poznaje swoje prawdziwe pochodzenie. Bóg nakazuje mu uwolnić Izraelitów spod egipskiej niewoli.
Zobacz więcej

Maryja - córka swojego syna

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Maryja - córka swojego syna. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Pasja

Film "Pasja" miał premierę w dniu: 2004-02-25
Ostatnie godziny z życia Jezusa z Nazaretu: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie.
Zobacz więcej

Estera

Film "Estera" miał premierę w dniu: 1999-03-29
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Estera. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jesus Christ Superstar

Film "Jesus Christ Superstar" miał premierę w dniu: 1973-08-15
Grupa aktorów odgrywa historię Jezusa z Nazaretu. Jego nauki gromadzą tłumy, lecz przysparzają też wrogów i wywołują niezadowolenie jednego spośród uczniów, Judasza.
Zobacz więcej

Spotkanie z Jezusem

Film "Spotkanie z Jezusem" miał premierę w dniu: 2000-03-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Spotkanie z Jezusem. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Książę Egiptu

Film "Książę Egiptu" miał premierę w dniu: 1998-12-15
Wychowany przez egipcjan Mojżesz dowiaduje się o swojej tożsamości i zostaje wybrany, by wyprowadzić żydów z niewoli.
Zobacz więcej

Ewangelia wg św. Mateusza

Film "Ewangelia wg św. Mateusza" miał premierę w dniu: 1965-04-09
Wierna ekranizacja Ewangelii wg św. Mateusza. Film ukazuje biblijne losy od momentu zwiastowania Maryi, aż do śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
Zobacz więcej

Opowieść o Zbawicielu

Życie Jezusa z Nazaretu zostaje przedstawione oczami autora czwartej ewangelii, od chrztu w Jordanie, aż po wydarzenia paschalne.
Zobacz więcej

Józef

Film "Józef" miał premierę w dniu: 1995-04-16
Uwięziony przez swoich braci Józef trafia na targ niewolników i zostaje kupiony przez Egipcjanina Potifara.
Zobacz więcej

Dawid i Betszeba

Film "Dawid i Betszeba" miał premierę w dniu: 1951-08-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dawid i Betszeba. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Samson i Dalila

Film "Samson i Dalila" miał premierę w dniu: 1949-12-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Samson i Dalila. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jeremiasz

Film "Jeremiasz" miał premierę w dniu: 1998-12-14
Opowieść o biblijnym proroku Jeremiaszu, który na próżno wzywał lud Judy do opamiętania.
Zobacz więcej

Abraham

Film "Abraham" miał premierę w dniu: 1993-05-26
Abraham jest bardzo religijnym człowiekiem, którego wiara zostaje wystawiona na ciężka próbę, kiedy Bóg nakazuje mu złożenie w ofierze syna.
Zobacz więcej

Salomon

Film "Salomon" miał premierę w dniu: 1997-12-15
Kolejny film ze zrealizowanej we współpracy kilku krajów biblijnej serii to opowieść o dziejach Salomona - trzeciego króla Izraela, syna Dawida i Batszeby, panującego od ok. 970 do ok. 930 r. p.n.e. część 1. Salomon dorasta w pałacu ojca, uwielbianego przez lud króla Dawida, wraz ze swym przyrodnim bratem Adoniaszem,...
Zobacz więcej

Biblia

Film "Biblia" miał premierę w dniu: 1966-09-28
Ten zrealizowany z ogromnym rozmachem film ukazuje pradzieje ludzkości poczynając od kosmicznego chaosu poprzez dzieło stworzenia, od stanu szczęścia poprzez upadek pierwszych rodziców, zbrodnię Kaina, historię Noego, Potop i budowę Wieży Babel, aż po historię patriarchy Abrahama. "Biblia... Początki Świata..." stanowi bezsprzecznie jedną z najznakomitszych i najbardziej udanych prób zekranizowania...
Zobacz więcej

Syn Boży

Film "Syn Boży" miał premierę w dniu: 2014-02-28
Kinowa wersja bijącego rekordy oglądalności serialu TV "Biblia", ukazująca losy Jezusa Chrystusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.
Zobacz więcej

Mojżesz

Film "Mojżesz" miał premierę w dniu: 1995-12-20
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Mojżesz. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej