Biograficzny

Filmy biograficzne to gatunek, który przedstawia nam wyjątkowe historie, kryjące się za ogromnymi wydarzeniami, popularnymi postaciami, lecz często też za zwykłymi osobami, które w jakiś sposób odznaczyły się w historii. Jest to gatunek filmowy, który ma w sobie wielki potencjał, bo co ujmuje bardziej niż prawdziwa, ludzka historia? Filmy biograficzne to często dramaty, jak np. Przerwana lekcja muzyki czy Piękny umysł, ale również komedie jak Nietykalni czy filmy wojenne typu Pianista i Przełęcz ocalonych.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się również biografie artystów. Filmy, w których możemy poznać od podszewki historie powstawania naszych ulubionych zespołów czy dramaty solowych artystów, odbywające się poza światłem jupiterów. Wśród takich produkcji znajdziemy Bohemian Rhapsody opowiadający historię zespołu Queen, Amy, którego główną bohaterką jest Amy Winehouse, Rocketman o Eltonie Johnie czy polski film Jesteś Bogiem, w którym przedstawiona została historia zespołu Paktofonika.

Lista filmów:

Jennifer Lopez - Unauthorized

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Jennifer Lopez - Unauthorized. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Benedetta

Film "Benedetta" miał premierę w dniu: 2021-07-09
Klasztor w XVII-wiecznych Włoszech zmaga się z poważnymi problemami. Jedna z zakonnic cierpi na niepokojące wizje religijne i erotyczne. Wzbudzają one obawy Watykanu, który przeprowadza własne śledztwo. W jego trakcie wychodzi na jaw, że Bernadetta (Virginie Efira) uprawiała seks z jedną z zakonnic. Ta twierdzi jednak, że została opętana przez...
Zobacz więcej

Nietykalni

Film "Nietykalni" miał premierę w dniu: 2011-11-02
Sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.
Zobacz więcej

Billie Eilish: Świat lekko zamglony

Film "Billie Eilish: Świat lekko zamglony" miał premierę w dniu: 2021-02-26
Dokument przybliżający fenomen Billie Eilish. Kamera towarzyszy nastolatce w trasie, na scenie i w rodzinnym domu podczas pracy nad debiutanckim albumem, który zmieni jej życie.
Zobacz więcej

Eh Janam Tumhare Lekhe

Film "Eh Janam Tumhare Lekhe" miał premierę w dniu: 2015-01-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Eh Janam Tumhare Lekhe. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Narcos

Serial "Narcos" miał premierę w dniu: 2015-08-28
Dwaj agenci zostają wysłani do Kolumbii, aby zakończyć działalność handlarza narkotyków.
Zobacz więcej

Prawo Garrowa

Serial "Prawo Garrowa" miał premierę w dniu: 2009-11-01
Młody prawnik idealista walczy z niesprawiedliwościami brytyjskiego sądownictwa u schyłku XVIII wieku. Więcej Mniej
Zobacz więcej

O.J.: Made in America

Serial "O.J.: Made in America " miał premierę w dniu: 2016-06-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. O.J.: Made in America . Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Piękny umysł

Film "Piękny umysł" miał premierę w dniu: 2001-12-11
Geniusz matematyczny John Nash za wszelką cenę pragnie opracować teorię, dzięki której zostanie cenionym naukowcem. Przeszkodą staje się jego stopniowo rozwijająca choroba.
Zobacz więcej

Pianista

Film "Pianista" miał premierę w dniu: 2002-09-17
Podczas drugiej wojny światowej Władysław Szpilman, znakomity polski pianista, stara się przeżyć w okupowanej Warszawie.
Zobacz więcej