Dla dzieci

Kto z nas, będąc dzieckiem, nie lubił oglądać bajek, niech pierwszy rzuci kamień. Bajki uwielbia większość dzieci a także ogromna część dorosłych lubi do nich wracać. Być może z racji tego, że ta kategoria filmowa jest idealnym wyborem, gdy potrzebujemy odprężenia lub odrobiny lekkiego humoru. Nie sposób wymienić wszystkie popularne i znane filmy dla dzieci, na przestrzeni lat powstawały ich ogromne liczby. Co ciekawe, nie zawsze są to nowe produkcje. Duża część filmów dla dzieci powstała nawet kilkadziesiąt lat temu jak na przykład animowane bajki Dumbo, Przygody Kubusia Puchatka czy też filmy takie jak Akademia Pana Kleksa.

Filmy dla dzieci stworzone są po to, żeby nie tylko bawić, ale też czegoś nauczyć. Często jest w nich poruszana tematyka wartości takich jak rodzina, przyjaźń czy ogólnie pojęte dobro. Mają one na celu nie tylko zająć czas dzieci i dostarczyć im rozrywki, ale również sprawić, by wyciągnęły z tego dla siebie jakieś wnioski. Przykładami niech będą chociażby Uniwersytet potworny, Księżniczka i żaba czy Dawno temu w trawie. Opowiadają one o przyjaźni, zdrowej rywalizacji czy miłości jako dobrych i istotnych priorytetach, którymi warto się w życiu kierować, przedkładając je nad na przykład wartości materialne.

Lista filmów:

Niesamowite laboratorium Emily

Serial "Niesamowite laboratorium Emily" miał premierę w dniu: 2020-08-25
Program edukacyjny, w którym Emily Calandrelli przeprowadza niesamowite eksperymenty, doświadczenia i pokazy udowadniające, jak fascynująca może być nauka.
Zobacz więcej

Blue's Room

Film "Blue's Room" miał premierę w dniu: 0000-00-00
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Blue's Room. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wyspa Puffinów

Serial "Wyspa Puffinów" miał premierę w dniu: 2015-01-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wyspa Puffinów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dzieci Syriusza

Serial "Dzieci Syriusza" miał premierę w dniu: 1984-07-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dzieci Syriusza. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Chi's Sweet Home: Atarashii Ouchi

Chi jest kotką mieszkającą z chłopcem o imieniu Youheim. Rodzice, ukrywając jej obecność przed administratorem budynku, postanawiają znaleźć mieszkanie, w którym można trzymać zwierzęta.
Zobacz więcej

Świat według Ludwiczka

Serial "Świat według Ludwiczka" miał premierę w dniu: 1995-06-18
Serial opowiadający o przygodach ośmiolatka Ludwika Andersona. Serial został zrealizowany na podstawie opowiadań i autentycznych historii z życia znanego komika i aktora Louie Andersona.
Zobacz więcej

Emil z Lönnebergi

Serial "Emil z Lönnebergi" miał premierę w dniu: 1975-11-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Emil z Lönnebergi. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Przygody Rin Tin Tina

Serial "Przygody Rin Tin Tina" miał premierę w dniu: 1954-10-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Przygody Rin Tin Tina. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Przygody Kubusia Puchatka

Film "Przygody Kubusia Puchatka" miał premierę w dniu: 1977-03-11
Klasyczna animacja Walta Disneya, inspirowana doskonale znaną wszystkim dzieciom od lat 1 do 100 książką A. A. Milne'a. Ten pełnometrażowy film ożywia świat mieszkańców Stuwiekowego Lasu - Kubusia Puchatka, który wiecznie ma ochotę na małe co nieco, Prosiaczka, rozbrykanego Tygryska, melancholijnego Kłapouchego, Krzysia i wielu, wielu innych. W kolejnych rozdziałach...
Zobacz więcej

Smerfy

Serial "Smerfy" miał premierę w dniu: 1981-09-12
Opowieść o niebieskich stworkach, których spokój zakłóca Gargamel wraz z kotem Klakierem.
Zobacz więcej

Między nami, misiami

Serial "Między nami, misiami" miał premierę w dniu: 2015-08-24
Grizz, Panda i Lodomir to trzej bracia szukający przyjaciół...co może nie być takie proste, gdy jest się niedźwiedziem. Grizz jest najstarszym misiem, który zaraża braci swoim optymizmem, co czasami jest tragiczne w skutkach. Młodszy niedźwiedź - Panda, jest niepoprawnym romantykiem. Najmłodszy z braci - Lodomir - ma złożoną osobowość.
Zobacz więcej

Rilakkuma i Kaoru

Serial "Rilakkuma i Kaoru" miał premierę w dniu: 2019-04-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Rilakkuma i Kaoru. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wróżka z krainy kwiatów

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wróżka z krainy kwiatów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka

Film "Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka" miał premierę w dniu: 1997-08-05
Nadszedł ostatni dzień pięknego, słonecznego lata. Krzyś nie ma odwagi powiedzieć swemu ukochanemu przyjacielowi - Kubusiowi Puchatkowi, że musi go opuścić, ponieważ rozpoczyna się rok szkolny. Pisze więc do niego liścik, z którego Puchatek i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu wyciągają wniosek, że Krzyś zaginął i wpadł w wielkie kłopoty. Prosiaczek,...
Zobacz więcej

Kubuś Puchatek i miododajne drzewo

Film "Kubuś Puchatek i miododajne drzewo" miał premierę w dniu: 1966-01-01
Kubuś Puchatek, głupiutki zwierzaczek, uwielbiający zajadać się miodkiem, chce zdobyć go z pszczelego gniazda. Pierwsza próba wdrapania się na drzewo kończy się niepowodzeniem. Puchatek się nie poddaje. Pożycza balonik Krzysia, obtacza się w błocie i leci w stronę miodku, udając deszczową chmurkę. Zaraz musi uciekać przed wściekłymi pszczołami. Postanawia zdobyć...
Zobacz więcej

The Looney Tunes Show

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Looney Tunes Show. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Niesamowity świat Gumballa

Serial "Niesamowity świat Gumballa" miał premierę w dniu: 2011-05-03
Przygody 12-letniego Gumballa i jego rodziny mieszkającej w miasteczku Elmore. Wttersonowie to zwykła rodzina. Ojciec jest wielkim, różowym królikiem, który zostaje w domu, gdy żona idzie do pracy w tęczowej fabryce. Mają trójkę dzieci: Gumballa - niebieskiego kota z gigantyczną głową, Anais - 4-letnią genialną króliczkę i Darwin - udomowioną...
Zobacz więcej

Podróż za jeden uśmiech

Serial "Podróż za jeden uśmiech" miał premierę w dniu: 1972-06-01
Dwaj kuzyni, Poldek i Duduś, po zakończeniu roku szkolnego jadą nad morze. W skutek niespodziewanych wypadków wyruszają sami.
Zobacz więcej

Gumisie

Serial "Gumisie" miał premierę w dniu: 1985-09-14
Gumisie mieszkające w lesie strzegą Wielkiej Księgi i wraz z przyjaciółmi przeżywają wiele przygód.
Zobacz więcej

Dofus: Skarby Keruba

Serial "Dofus: Skarby Keruba" miał premierę w dniu: 2013-01-05
Akcja serialu toczy się na przedmieściach miasta Astrub, pomiędzy sklepikami z różnymi osobliwościami i dziwnymi zakładami rzemieślniczymi. W mieście znajduje się magiczne miejsce. To sklep z antykami należącymi do Keruba Crepina. Wypełniają go niezwyczajne przedmioty, a za każdym z nich kryje się niesamowita historia. Kerub opowiada je małemu chłopcu, którego...
Zobacz więcej