Dokumentalny

Filmy dokumentalne, choć również opowiadają historie oparte na faktach jak filmy biograficzne, to nie powinny być z nimi utożsamiane. Filmy dokumentalne często przyjmują formę reportaży, co z pewnością odróżnia je od fabularnych filmów biograficznych. Produkcje te mogą odnosić się do wszelakiej tematyki. Znajdziemy dokumenty opowiadające historie konkretnych postaci, jak na przykład Amy czy Sugar Man lub produkcje podróżnicze, wśród których najbardziej popularnym reżyserem jest Ron Fricke znany z takich tytułów jak Baraka czy Samsara.

Pomimo wspaniałych podróżniczych filmów dokumentalnych, nie da się ukryć, że najczęstszym tematem takich produkcji są ludzkie historie. Często przedstawienie suchych faktów dramatycznych historii konkretnych osób ujmuje nas bardziej niż najlepiej zrealizowany fikcyjny dramat. Doskonale wiedział o tym Juliano Salgado tworząc Sól ziemi czy niezwykle popularny ostatnio polski reżyser Tomasz Sekielski odpowiedzialny za mocne i kontrowersyjne dokumenty Tylko nie mów nikomu i Zabawa w chowanego.

Lista filmów:

Kolbudy

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Kolbudy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Narodniye mstiteli

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Narodniye mstiteli. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jennifer Lopez - Unauthorized

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Jennifer Lopez - Unauthorized. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

MFR - notacja

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. MFR - notacja. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

'Psycho' Path

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. 'Psycho' Path. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

U nas na Pekinie

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. U nas na Pekinie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Eugeniusz Bodo. Niezrównany człowiek filmu

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Eugeniusz Bodo. Niezrównany człowiek filmu . Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nasza planeta

Serial "Nasza planeta" miał premierę w dniu: 2019-04-05
Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.
Zobacz więcej

U nas

Film "U nas" miał premierę w dniu: 1981-03-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. U nas. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Planeta Ziemia II

Serial "Planeta Ziemia II" miał premierę w dniu: 2016-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Planeta Ziemia II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej