Dokumentalny

Filmy dokumentalne, choć również opowiadają historie oparte na faktach jak filmy biograficzne, to nie powinny być z nimi utożsamiane. Filmy dokumentalne często przyjmują formę reportaży, co z pewnością odróżnia je od fabularnych filmów biograficznych. Produkcje te mogą odnosić się do wszelakiej tematyki. Znajdziemy dokumenty opowiadające historie konkretnych postaci, jak na przykład Amy czy Sugar Man lub produkcje podróżnicze, wśród których najbardziej popularnym reżyserem jest Ron Fricke znany z takich tytułów jak Baraka czy Samsara.

Pomimo wspaniałych podróżniczych filmów dokumentalnych, nie da się ukryć, że najczęstszym tematem takich produkcji są ludzkie historie. Często przedstawienie suchych faktów dramatycznych historii konkretnych osób ujmuje nas bardziej niż najlepiej zrealizowany fikcyjny dramat. Doskonale wiedział o tym Juliano Salgado tworząc Sól ziemi czy niezwykle popularny ostatnio polski reżyser Tomasz Sekielski odpowiedzialny za mocne i kontrowersyjne dokumenty Tylko nie mów nikomu i Zabawa w chowanego.

Lista filmów:

Kolbudy

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Kolbudy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Narodniye mstiteli

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Narodniye mstiteli. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jennifer Lopez - Unauthorized

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Jennifer Lopez - Unauthorized. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Mama Putina

Film "Mama Putina" miał premierę w dniu: 2003-11-23
Dokument przedstawia siedemdziesięciosiedmioletnią Verę Putin, kobietę przekonaną, że ​​obecny prezydent Rosji jest jej synem, którego wysłała za młodu z Gruzji do dziadków i nigdy więcej nie widziała.
Zobacz więcej

MFR - notacja

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. MFR - notacja. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

'Psycho' Path

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. 'Psycho' Path. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

U nas na Pekinie

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. U nas na Pekinie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Eugeniusz Bodo. Niezrównany człowiek filmu

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Eugeniusz Bodo. Niezrównany człowiek filmu . Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nasza planeta

Serial "Nasza planeta" miał premierę w dniu: 2019-04-05
Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.
Zobacz więcej

U nas

Film "U nas" miał premierę w dniu: 1981-03-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. U nas. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

The Walking Dead: Origins

Serial "The Walking Dead: Origins" miał premierę w dniu: 2021-07-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Walking Dead: Origins. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Theodore Roosevelt

Serial "Theodore Roosevelt" miał premierę w dniu: 2022-05-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Theodore Roosevelt. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Planeta Ziemia II

Serial "Planeta Ziemia II" miał premierę w dniu: 2016-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Planeta Ziemia II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick

Serial "Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick" miał premierę w dniu: 2017-09-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

A Place in Time

Film "A Place in Time" miał premierę w dniu: 2007-04-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. A Place in Time. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Majestatyczne Białe Konie. Hiszpańska Szkoła Jazdy z Wiednia (IMAX 2D)

Film "Majestatyczne Białe Konie. Hiszpańska Szkoła Jazdy z Wiednia (IMAX 2D)" miał premierę w dniu: 2001-01-24
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Majestatyczne Białe Konie. Hiszpańska Szkoła Jazdy z Wiednia (IMAX 2D). Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ostatni taniec

Serial "Ostatni taniec" miał premierę w dniu: 2020-04-19
Serial dokumentalny o karierze Michaela Jordana i legendarnej drużynie Chicago Bulls z lat 90. Zawiera niepublikowane dotąd nagrania z sezonu 1997–1998.
Zobacz więcej

Stulecie zwykłych ludzi

Serial "Stulecie zwykłych ludzi" miał premierę w dniu: 1995-09-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Stulecie zwykłych ludzi. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Planeta doskonała

Serial "Planeta doskonała" miał premierę w dniu: 2021-01-03
Oceany, słońce, pogoda i wulkany - wspólnie te czynniki umożliwiają niezwykły rozwój bioróżnorodności na Ziemi. Fauna i flora potrafi doskonale przystosować się do narzuconych warunków. Białe wilki z wyspy Ellesmere'a, niedźwiedzie z Kamczatki, zięby z Galapagos, żywiące się krwią i złote chińskie małpy to tylko część niezwykłych stworzeń, których historię...
Zobacz więcej

Wrzesień 1939

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wrzesień 1939. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej