Dramat

Dramat - kulisy gatunku

Ten rodzaj kina posiada zdecydowanie negatywny wydźwięk ale to nie znaczy, że filmy oraz seriale z tego gatunku muszą być nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie, wiele ludzi poszukuje tej kategorii i znajduje przyjemność w oglądaniu takich realizacji. Sentymentalność, emocje oraz empatia to domena dramatów filmowych, a zarazem ludzi, których charakter schyla się nieco bardziej w stronę emocjonalnych przeżyć. A już nie mówiąc, o łapiących za serce serialach i telenowelach, które trzymają w niepewności, aż do następnego odcinka. Jednak dramat to nie tylko uczucia. Równie dobrze może być skojarzony z gatunkiem psychologicznym oraz refleksją, co i ze zwykłą komedią (komediodramat) dla ubarwienia fabuły.

Wzrusza i inspiruje

Przede wszystkim, dramat to ekranizacja, która włącza widza do swojej historii, oraz pozawala mu ją przeżywać wraz z bohaterami. Zwykle, odczuwamy ich emocje, bądź stajemy w miejscu w którym oni właśnie stoją. Zaznaczyć trzeba, że historia przedstawiona w takiej kategorii kina, nie musi być smutna i nie jest skazana na złe zakończenie, chociaż nie raz i takie realia dotyczą tego gatunku. Pochodną dramatu, jest także melodramat, który konkretniej łączy już w sobie wątek miłosny, sensacyjny oraz sentymentalny. Dramat, podczas seansu, inspiruje nas do podejmowania przyszłych decyzji w rytm przedstawionej fabuły lub uczy co wokoło nas mogłoby się wydarzyć.

Lista filmów:

Więzień U-Boata

Film "Więzień U-Boata" miał premierę w dniu: 1944-07-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Więzień U-Boata. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Serial "Lovecraft Country" miał premierę w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Copacabana

Film "Copacabana" miał premierę w dniu: 2001-07-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Copacabana. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dara iz Jasenovca

Film "Dara iz Jasenovca" miał premierę w dniu: 2020-11-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dara iz Jasenovca. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Solar Eclipse: Depth of Darkness

Film "Solar Eclipse: Depth of Darkness" miał premierę w dniu: 2018-06-28
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Solar Eclipse: Depth of Darkness. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Gloomy Sunday

Film "Gloomy Sunday" miał premierę w dniu: 2011-11-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gloomy Sunday. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Maddalena

Film "Maddalena" miał premierę w dniu: 1954-08-07
Za podszeptem miejscowego dżentelmena, młoda prostytutka Maddalena otrzymuje rolę Madonny w wielkopiątkowej procesji.
Zobacz więcej

Pure

Film "Pure" miał premierę w dniu: 2002-09-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pure. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nirakkoottu

Film "Nirakkoottu" miał premierę w dniu: 1985-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nirakkoottu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Towarzysz John

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Towarzysz John. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej