Dramat

Dramat - kulisy gatunku

Ten rodzaj kina posiada zdecydowanie negatywny wydźwięk ale to nie znaczy, że filmy oraz seriale z tego gatunku muszą być nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie, wiele ludzi poszukuje tej kategorii i znajduje przyjemność w oglądaniu takich realizacji. Sentymentalność, emocje oraz empatia to domena dramatów filmowych, a zarazem ludzi, których charakter schyla się nieco bardziej w stronę emocjonalnych przeżyć. A już nie mówiąc, o łapiących za serce serialach i telenowelach, które trzymają w niepewności, aż do następnego odcinka. Jednak dramat to nie tylko uczucia. Równie dobrze może być skojarzony z gatunkiem psychologicznym oraz refleksją, co i ze zwykłą komedią (komediodramat) dla ubarwienia fabuły.

Wzrusza i inspiruje

Przede wszystkim, dramat to ekranizacja, która włącza widza do swojej historii, oraz pozawala mu ją przeżywać wraz z bohaterami. Zwykle, odczuwamy ich emocje, bądź stajemy w miejscu w którym oni właśnie stoją. Zaznaczyć trzeba, że historia przedstawiona w takiej kategorii kina, nie musi być smutna i nie jest skazana na złe zakończenie, chociaż nie raz i takie realia dotyczą tego gatunku. Pochodną dramatu, jest także melodramat, który konkretniej łączy już w sobie wątek miłosny, sensacyjny oraz sentymentalny. Dramat, podczas seansu, inspiruje nas do podejmowania przyszłych decyzji w rytm przedstawionej fabuły lub uczy co wokoło nas mogłoby się wydarzyć.

Lista filmów:

Więzień U-Boata

Film "Więzień U-Boata" miał premierę w dniu: 1944-07-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Więzień U-Boata. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Serial "Lovecraft Country" miał premierę w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Copacabana

Film "Copacabana" miał premierę w dniu: 2001-07-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Copacabana. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dara iz Jasenovca

Film "Dara iz Jasenovca" miał premierę w dniu: 2020-11-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dara iz Jasenovca. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Solar Eclipse: Depth of Darkness

Film "Solar Eclipse: Depth of Darkness" miał premierę w dniu: 2018-06-28
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Solar Eclipse: Depth of Darkness. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Gloomy Sunday

Film "Gloomy Sunday" miał premierę w dniu: 2011-11-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gloomy Sunday. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Maddalena

Film "Maddalena" miał premierę w dniu: 1954-08-07
Za podszeptem miejscowego dżentelmena, młoda prostytutka Maddalena otrzymuje rolę Madonny w wielkopiątkowej procesji.
Zobacz więcej

Pure

Film "Pure" miał premierę w dniu: 2002-09-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pure. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Christmas

Film "Christmas" miał premierę w dniu: 2000-11-17
Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta.
Zobacz więcej

Fatih

Film "Fatih" miał premierę w dniu: 2012-05-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Fatih. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej