Dramat

Dramat - kulisy gatunku

Ten rodzaj kina posiada zdecydowanie negatywny wydźwięk ale to nie znaczy, że filmy oraz seriale z tego gatunku muszą być nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie, wiele ludzi poszukuje tej kategorii i znajduje przyjemność w oglądaniu takich realizacji. Sentymentalność, emocje oraz empatia to domena dramatów filmowych, a zarazem ludzi, których charakter schyla się nieco bardziej w stronę emocjonalnych przeżyć. A już nie mówiąc, o łapiących za serce serialach i telenowelach, które trzymają w niepewności, aż do następnego odcinka. Jednak dramat to nie tylko uczucia. Równie dobrze może być skojarzony z gatunkiem psychologicznym oraz refleksją, co i ze zwykłą komedią (komediodramat) dla ubarwienia fabuły.

Wzrusza i inspiruje

Przede wszystkim, dramat to ekranizacja, która włącza widza do swojej historii, oraz pozawala mu ją przeżywać wraz z bohaterami. Zwykle, odczuwamy ich emocje, bądź stajemy w miejscu w którym oni właśnie stoją. Zaznaczyć trzeba, że historia przedstawiona w takiej kategorii kina, nie musi być smutna i nie jest skazana na złe zakończenie, chociaż nie raz i takie realia dotyczą tego gatunku. Pochodną dramatu, jest także melodramat, który konkretniej łączy już w sobie wątek miłosny, sensacyjny oraz sentymentalny. Dramat, podczas seansu, inspiruje nas do podejmowania przyszłych decyzji w rytm przedstawionej fabuły lub uczy co wokoło nas mogłoby się wydarzyć.

Lista filmów:

Więzień U-Boata

Film "Więzień U-Boata" miał premierę w dniu: 1944-07-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Więzień U-Boata. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Premiera serialu "Lovecraft Country" odbędzie się w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Copacabana

Film "Copacabana" miał premierę w dniu: 2001-07-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Copacabana. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nirakkoottu

Film "Nirakkoottu" miał premierę w dniu: 1985-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nirakkoottu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Towarzysz John

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Towarzysz John. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Emily w Paryżu

Serial "Emily w Paryżu" miał premierę w dniu: 2020-10-02
Emily, ambitna menadżerka z Chicago, dostaje wymarzone stanowisko w Paryżu. Zaczyna nowe życie pełne pracy, nowych znajomości i romansów.
Zobacz więcej

Full Circle: Chicago Payback

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Full Circle: Chicago Payback. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Devrai

Film "Devrai" miał premierę w dniu: 2004-03-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Devrai. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Czarnobyl

Serial "Czarnobyl" miał premierę w dniu: 2019-05-06
Po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu ratownicy poświęcają zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami katastrofy.
Zobacz więcej

Morderstwo na ringu

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Morderstwo na ringu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej