Dramat obyczajowy

Dramat obyczajowy to gatunek filmowy, który skupia się na konkretnym problemie czy sytuacji występującej w społeczeństwie. Dodatkowo, zważając na fakt, że nie jest to zwykły film obyczajowy a dramat, jego zadaniem w dużej mierze jest też wzruszyć widza. Fabuła tego rodzaju filmów często opiera się na wybranym problemie, pokazując nam perypetie życia osoby, która musi się z nim mierzyć. Zdarza się, że są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo podnosi ich popularność. Wśród takich filmów, których fabuła została zainspirowana realnymi zdarzeniami są na przykład W pogoni za szczęściem lub Przebudzenia.

Często reżyserzy jako główny problem obyczajowy, na którym oparta jest fabuła filmu, wybierają nieuleczalne choroby, które w pośredni lub bezpośredni sposób wpływają na życie naszych bohaterów. Do filmów o takiej tematyce możemy zaliczyć m.in. Bez mojej zgody czy Niech będzie teraz. Lecz warto również zerknąć na produkcje związane z inną tematyką jak na przykład Bezcenny dar lub Buntownik z wyboru.

Lista filmów:

Samotny sługa Boży

Film "Samotny sługa Boży" miał premierę w dniu: 1996-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Samotny sługa Boży. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Mistrzyni gry

Serial "Mistrzyni gry" miał premierę w dniu: 1984-02-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Mistrzyni gry. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Seks, frytki i rock n'roll

Serial "Seks, frytki i rock n'roll" miał premierę w dniu: 2000-09-10
Nastoletnie bliźniaczki Ellie i Arden mieszkają z despotyczną babcią, a ich jedyna miłością jest rock'n'roll.
Zobacz więcej

W pogoni za szczęściem

Film "W pogoni za szczęściem" miał premierę w dniu: 2006-12-14
Film oparty na faktach. Chris, samotny ojciec pozbawiony domu, stara się mimo przeciwności losu o posadę w biurze maklerskim.
Zobacz więcej

Przebudzenia

Film "Przebudzenia" miał premierę w dniu: 1990-12-04
Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o lekarzu, który za pomocą eksperymentalnego leku przywracał do świadomości pogrążonych w śpiączce pacjentów.
Zobacz więcej

Buntownik z wyboru

Film "Buntownik z wyboru" miał premierę w dniu: 1997-12-05
Will, matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię psychologiczną.
Zobacz więcej

Skam

Serial "Skam" miał premierę w dniu: 2015-09-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Skam. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Pod wiatr

Serial "Pod wiatr" miał premierę w dniu: 1978-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Pod wiatr. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Serce dziecka

Film "Serce dziecka" miał premierę w dniu: 1994-05-09
Karen Schouten (Michele Greene) i jej mąż Fred (Bruce Greenwood) dowiadują się, że zostaną rodzicami. W tym samym czasie Alice (Ann Jillian) i Gordon (Terry O'Quinn) również z radością oczekują narodzin swego dziecka. Niestety, niemal jednocześnie na obie rodziny spada nieszczęście. Karen dowiaduje się, że jej córeczka ma poważny niedorozwój...
Zobacz więcej

Dziewczyna do wzięcia

Film "Dziewczyna do wzięcia" miał premierę w dniu: 2000-05-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dziewczyna do wzięcia. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej