Dramat społeczny

Dramat społeczny to gatunek filmowy, który łączy w sobie cechy dramatu z tematyką opartą na pewnych problemach lub konfliktach społecznych. Fabuła filmu skupia się na danym problemie społecznym, jakim mogą być na przykład problemy finansowe, niesłuszne oskarżenia ze strony środowiska lub władz czy choroby powodujące wyalienowanie od reszty społeczeństwa. Gatunek ten często czerpie inspiracje z realnych historii, czego przykładem może być Plac Zbawiciela lub Jesteś Bogiem.

Wiele dramatów społecznych to filmy polskie. W tym gatunku możemy zetknąć się z małżeństwem Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze, którzy odpowiedzialni są za reżyserię kilku z nich, na przykład takich tytułów jak, wspomniany już wcześniej, Plac Zbawiciela i Ptaki śpiewają w Kigali. Innymi polskimi filmami z tej kategorii są również m.in. Słońce wschodzi raz na dzień lub Supernova. Lecz dramaty społeczne to nie tylko polskie produkcje. Z kina zagranicznego w tym gatunku warto zapoznać się z Nazywam się Khan lub Vera Drake.

Lista filmów:

Nazywam się Khan

Film "Nazywam się Khan" miał premierę w dniu: 2010-02-11
Muzułmanin Khan posądzony o terroryzm postanawia spotkać się z prezydentem USA, by osobiście wyjaśnić mu nieporozumienie.
Zobacz więcej

Plac Zbawiciela

Film "Plac Zbawiciela" miał premierę w dniu: 2006-09-07
Oparta na faktach opowieść o dramatycznych losach małżeństwa z dwójką dzieci, które znalazło się w finansowych tarapatach.
Zobacz więcej

Słońce wschodzi raz na dzień

Haratyk, nie mogąc liczyć na pomoc władz, uruchamia z mieszkańcami wioski tartak. Gdy przedstawiciel partii oświadcza, że jest to własność ludu, którą trzeba zwrócić, górale niszczą swoje dzieło i idą do lasu, gdzie tworzą oddział partyzancki.
Zobacz więcej

Głos ma prokurator

Film "Głos ma prokurator" miał premierę w dniu: 1965-05-11
Pochodzący ze wsi prokurator zajmuje się sprawą nietypowych morderstw.
Zobacz więcej

Wrony

Film "Wrony" miał premierę w dniu: 1994-09-12
Wrona to dziewczynka, której brakuje miłości ze strony wiecznie zapracowanej matki. Z tego powodu rodzi się w niej agresja.
Zobacz więcej

Długa droga do domu

Film "Długa droga do domu" miał premierę w dniu: 1990-12-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Długa droga do domu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Teza

Film "Teza" miał premierę w dniu: 2008-09-02
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Teza. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Przedwiośnie

Film "Przedwiośnie" miał premierę w dniu: 1928-12-14
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Przedwiośnie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Vera Drake

Film "Vera Drake" miał premierę w dniu: 2004-10-22
Vera prowadzi zwykłe życie gospodyni domowej, równocześnie pomagając kobietom w usuwaniu ciąży.
Zobacz więcej

Dżentelmeńska umowa

Film "Dżentelmeńska umowa" miał premierę w dniu: 1947-11-11
Dziennikarz nowojorskiej gazety ma napisać cykl artykułów o antysemityzmie w Ameryce. W tym celu sam zaczyna podawać się za Żyda.
Zobacz więcej