Dreszczowiec

Niebezpieczna sytuacja stoi za rogiem.

Taki rodzaj filmów i seriali to niezła sensacja. Nawet całkiem dosłownie, ponieważ kategoria ta opiera się na sensacyjnej fabule, której towarzyszy jeden ważny element - niebezpieczeństwo przejmujące kontrolę nad sytuacją. Napięcie narasta, a my? Siedzimy coraz bardziej obezwładnieni zagrożeniem otaczającym głównego bohatera. Brzmi znajomo, prawda? To dlatego, że thriller to jeden z najbardziej popularnych gatunków filmów i seriali. Czasami, potrzebujemy siąść przed telewizorem i zaangażować się w te szokujące wydarzenia na ekranie. Albo szybciej niż nasz główny bohater, rozpoznamy seryjnego mordercę? Bo dreszczowiec, to taki rodzaj filmowy, który bez dwóch zdań przeniesie nas, na miejsce dziejących się wydarzeń.

Mieć wybór, to dobra rzecz.

Istnieje wiele podkategorii thrillera. Na początek, kryminalny, związany z porywczym i gwałtownym kinem. Następnie komediowy, który ma na celu złączyć dwa podstawowe elementy – napięcie oraz humor. Kolejna kategoria rzecz oczywista – gatunek polityczny, ponieważ to właśnie temat w którym odkryć można najwięcej intryg. Psychologiczny motyw to następna dziedzina, która wymaga koncentracji jak w żadnym innym gatunku. Nie zapominajmy także o innych, takich jak fantastyczno-naukowy, erotyczny czy szpiegowski dreszczowiec.

Plan był prosty i skuteczny.

W filmie oraz serialu typu thriller, ten mechanizm niestety nigdy nie działa. Wręcz odwrotnie. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a nie raz zaczynają też szybko ginąć ludzie. Wyrazisty klimat, charakterystyczne postacie, to wszystko, czego do takiego gatunku poszukiwać będzie obecnie każda platforma filmowa typu Amazon Prime Video, Netflix, VOD czy HBO GO by tylko zainteresować swoim materiałem. Zwykle, najważniejszym elementem w całej układance, jest też uciekający czas, który odmierzany jest za pomocą różnych wymyślnych sposobów.

Lista filmów:

Agatha Christie's Partners in Crime

Serial "Agatha Christie's Partners in Crime" miał premierę w dniu: 1983-10-09
Małżonkowie Tommy i Prudence "Tuppence" Beresford prowadzą agencję detektywistyczną. Oprócz spraw kryminalnych, zajmują się też śledztwami zjawisk paranormalnych.
Zobacz więcej

The Prisoner

Serial "The Prisoner" miał premierę w dniu: 1967-09-29
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Prisoner. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dark

Serial "Dark" miał premierę w dniu: 2017-12-01
Zaginięcie dzieci ujawnia podwójne życie i nadszarpnięte relacje członków czterech rodzin, łącząc się z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat.
Zobacz więcej

Sapphire and Steel

Serial "Sapphire and Steel" miał premierę w dniu: 1979-07-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Sapphire and Steel. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Duchy

Serial "Duchy" miał premierę w dniu: 2005-10-28
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Duchy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Alfred Hitchcock Przedstawia

Serial "Alfred Hitchcock Przedstawia" miał premierę w dniu: 1955-10-02
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Alfred Hitchcock Przedstawia. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Okno na podwórze

Film "Okno na podwórze" miał premierę w dniu: 1954-09-01
Uwięziony na wózku inwalidzkim fotograf obserwuje przez okno sąsiadów. Jednego z nich podejrzewa o zabójstwo żony.
Zobacz więcej

Przedział morderców

Film "Przedział morderców" miał premierę w dniu: 1965-11-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Przedział morderców. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jonny Quest

Serial "Jonny Quest" miał premierę w dniu: 1964-09-18
Chłopiec Jonny Quest, jego ojciec naukowiec i ich towarzysze podróżują po świecie, odkrywając archeologiczne tajemnice.
Zobacz więcej

Ptaki

Film "Ptaki" miał premierę w dniu: 1963-03-28
Niewielkie nadmorskie miasteczko zostaje zaatakowane przez agresywne ptaki.
Zobacz więcej