Edukacyjny

Filmy edukacyjne to w większości produkcje skierowane do najmłodszych. Mają one na celu, jak sama nazwa wskazuje, oferować przydatną naukę z różnych dziedzin w przyjemny i interesujący sposób. Często są to filmy animowane. Jedną z najpopularniejszych produkcji, która pomagała edukować już nie jedno pokolenie, jest seria programów Było sobie…, w której znajdziemy takie seriale jak Było sobie życie, Był sobie człowiek czy Były sobie Ameryki.

Wśród innych edukujących programów dla dzieci znajdziemy animowany serial Nurkuj, Olly! lub program Niesamowite laboratorium Emily, w którym udział biorą również dzieci. Filmy edukacyjne nie są tworzone jednak tylko i wyłącznie dla dzieci. Może natrafić na bardzo interesujące i kształcące filmy skierowane do starszych widzów. Mogą być to na przykład programy pomagające w nauce języka dla młodzieży, jak na przykład [email protected] lub filmy takich producentów jak Discovery czy BBC, które często łączą w sobie filmy edukacyjne i dokumentalne, przykładowo Wild Arabia.

Lista filmów:

Niesamowite laboratorium Emily

Serial "Niesamowite laboratorium Emily" miał premierę w dniu: 2020-08-25
Program edukacyjny, w którym Emily Calandrelli przeprowadza niesamowite eksperymenty, doświadczenia i pokazy udowadniające, jak fascynująca może być nauka.
Zobacz więcej

Ways of Seeing

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Ways of Seeing. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Deception with Keith Barry

Serial "Deception with Keith Barry" miał premierę w dniu: 2010-07-14
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Deception with Keith Barry. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Adam rujnuje wszystko

Serial "Adam rujnuje wszystko" miał premierę w dniu: 2015-09-29
Komik Adam Conover przedstawia rzeczy z naszego otoczenia w zupełnie nowym świetle.
Zobacz więcej

Był sobie człowiek

Serial "Był sobie człowiek" miał premierę w dniu: 1978-09-23
Serial animowany autorstwa Alberta Barillé prezentujący, w przystępnej dla najmłodszych formie, historię świata i człowieka. W każdym z prezentowanych okresów historycznych pojawia się grupa tych samych bohaterów, z charakterystycznym brodatym Mistrzem na czele, której życie wtopione jest w szerszy obraz historii - zachodzących na świecie przemian, najważniejszych wydarzeń, wojen, bitew....
Zobacz więcej

Wild Arabia

Serial "Wild Arabia" miał premierę w dniu: 2013-02-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wild Arabia. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

[email protected]

Serial "[email protected]" miał premierę w dniu: 2002-01-01
Annie i Bridget dzielą mieszkanie oraz pozostają w zażyłych stosunkach z sąsiadem Nickiem. Wkrótce do mężczyzny wprowadza się słabo mówiący po angielsku obcokrajowiec.
Zobacz więcej

Były sobie Ameryki

Serial "Były sobie Ameryki" miał premierę w dniu: 1992-03-13
W serii „Były sobie Ameryki” Mistrz opowiada o pierwszych mieszkańcach obu Ameryk. Zabiera dzieci w podróż po preriach, do indiańskich wiosek, odwiedza z nimi „złote miasta”. Młodzi widzowie poznają Azteków, Majów i Inków. Dowiadują się, w jaki sposób pierwsi odkrywcy dotarli do amerykańskich wybrzeży i co działo się potem. Uczą...
Zobacz więcej

Hetalia: Axis Powers

Serial "Hetalia: Axis Powers" miał premierę w dniu: 2009-01-24
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Hetalia: Axis Powers. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dux Polonorum - Niemcza 1017 Rok

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dux Polonorum - Niemcza 1017 Rok. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Helga - Vom Werden des menschlichen Lebens

Film "Helga - Vom Werden des menschlichen Lebens" miał premierę w dniu: 1967-09-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Helga - Vom Werden des menschlichen Lebens. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

T-Rex. Powrót do okresu kredowego

Film "T-Rex. Powrót do okresu kredowego" miał premierę w dniu: 1998-10-23
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. T-Rex. Powrót do okresu kredowego. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Koci Domek Gabi

Serial "Koci Domek Gabi" miał premierę w dniu: 2021-01-05
Gabi i jej gromadka uroczych kotków z Kiciusiem Pandusiem na czele wspólnie tworzą i przeżywają masę przygód w magicznym świecie.
Zobacz więcej

Halo, jestem tutaj!

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Halo, jestem tutaj!. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nurkuj, Olly!

Serial "Nurkuj, Olly!" miał premierę w dniu: 2006-12-02
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Nurkuj, Olly!. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Teletubisie: Pora spać

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Teletubisie: Pora spać. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Bibleman

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Bibleman. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

AIDS

Film "AIDS" miał premierę w dniu: 1986-07-16
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. AIDS. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej