Fabularyzowany dok.

Lista filmów:

Zrodzeni do szabli

Film "Zrodzeni do szabli" miał premierę w dniu: 2019-12-10
Jan Jerlicz weteran Wojny moskiewskiej powraca w rodzinne strony by za namową swojego dawnego towarzysza broni Jerzego Wronowskiego rozpocząć edukację wojskową jego syna Błażeja. Jest to fabularna opowieść o honorze, męstwie i walce widziana oczami młodego rycerza dorastającego w dawnej Rzeczypospolitej. Dokumentalna cześć filmu zabiera widza w podróż ku tajemnicy...
Zobacz więcej

Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"

Serial "Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"" miał premierę w dniu: 2005-01-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie". Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Proces norymberski

Serial "Proces norymberski" miał premierę w dniu: 2006-09-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Proces norymberski. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Saga prastarej puszczy

Walka o byt, macierzyństwo i codzienne życie różnych gatunków mieszkających w Puszczy Białowieskiej.
Zobacz więcej

Czekając na Joe

Film "Czekając na Joe" miał premierę w dniu: 2003-09-05
Oparta na faktach rekonstrukcja niebezpiecznej wyprawy górskiej, podczas której doszło do fatalnego wypadku.
Zobacz więcej

Dzik

Film "Dzik" miał premierę w dniu: 2017-11-18
Mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa, matka dwójki dzieci, sama z pomocą matki prowadzi dom w czasie, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża, samotna, przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem.
Zobacz więcej

Obłoki śmierci - Bolimów 1915

Film "Obłoki śmierci - Bolimów 1915" miał premierę w dniu: 2020-08-01
Rekonstrukcja wydarzeń z I WŚ pod Bolimowem, gdzie doszło do pierwszego w historii masowego ataku bronią chemiczną.
Zobacz więcej

Raszyn. 1809

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Raszyn. 1809. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Egipt

Serial "Egipt" miał premierę w dniu: 2005-10-30
Na początku XIX wieku wzrasta zainteresowanie starożytnym Egiptem. Nad Nil ściągają badacze pragnący zgłębić tajemnice państwa faraonów.
Zobacz więcej

Wojtek. Niedźwiedź, który poszedł na wojnę

Film "Wojtek. Niedźwiedź, który poszedł na wojnę" miał premierę w dniu: 2011-10-22
"Wojtek, niedźwiedź, który poszedł na wojnę" opowiada o niedźwiedziu brunatnym, który walczył podczas II wojny światowej razem z żołnierzami 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii generała Andersa. Niedźwiedź był maskotką żołnierzy, którzy traktowali go jak towarzysza broni oraz kompana "do bitki i do wypitki".
Zobacz więcej

Dotknięcie anioła

Henryk Schoenker opowiada o ocaleniu swojej najbliższej rodziny oraz śmierci innych ludzi, z goryczą wspominając nieudaną próbę legalnej emigracji śląskich Żydów.
Zobacz więcej

Kiedyś będziemy szczęśliwi

"Kiedyś będziemy szczęśliwi" to historia Daniela - młodego chłopaka ze świętochłowickich Lipin, który marzy o nakręceniu własnego filmu. Krąży więc po okolicy z wyposażoną w kamerę komórką, nagrywa sąsiadów, urządza oficjalny casting do swojej produkcji. W domu czeka na niego babcia – kochająca, oddana, ale nie przebierająca w środkach, gdy trzeba wnuka przywrócić do...

Zobacz więcej

Krew na koronie Anglii

Serial "Krew na koronie Anglii" miał premierę w dniu: 2016-01-07
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Krew na koronie Anglii. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Trzech kumpli

Historia przyjaźni, jaka łączyła trzech studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a którą w brutalny sposób przerwała śmierć jednego z nich, Stanisława Pyjasa.
Zobacz więcej

Marsz pingwinów

Film "Marsz pingwinów" miał premierę w dniu: 2005-01-26
Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, pingwiny wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć idealnego partnera i tym samym założyć rodzinę. Ten rytuał zacznie długą podróż - podróż, która zabierze ich tysiące kilometrów przez mroźny, kruchy i niebezpieczny kontynent. Będą poddani najcięższym próbom: głód, ataki innych drapieżców, a to wszystko,...
Zobacz więcej

Historia Kowalskich

Film "Historia Kowalskich" miał premierę w dniu: 2009-09-18
Historia kilku rodzin, które, by ocalić swoich sąsiadów - polskich Żydów, narażali życia własnych dzieci.
Zobacz więcej

Norymberga - ostatnia batalia Göringa

Film "Norymberga - ostatnia batalia Göringa" miał premierę w dniu: 2006-08-24
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Norymberga - ostatnia batalia Göringa. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Oni szli Szarymi Szeregami

Film "Oni szli Szarymi Szeregami" miał premierę w dniu: 2010-03-27
Dokument opowiada o konspiracyjnej działalności ZHP, znanej jako "Szare Szeregi", w czasie II Wojny Światowej.
Zobacz więcej

Kto napisze naszą historię

Film "Kto napisze naszą historię" miał premierę w dniu: 2019-01-27
Roberta Grossman i producentka Nancy Spielberg, siostra Stevena Spielberga, przybliżają historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat. Tworzyło ją kilkudziesięciu żydowskich intelektualistów i działaczy społecznych, którzy – ryzykując wszystko – gromadzili materiały dokumentujące życie w getcie warszawskim. Film przeplata unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.
Zobacz więcej

Wojny imperiów

Serial "Wojny imperiów" miał premierę w dniu: 2011-06-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wojny imperiów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej