Fabularyzowany dok.

Lista filmów:

Zrodzeni do szabli

Film "Zrodzeni do szabli" miał premierę w dniu: 2019-12-10
Jan Jerlicz weteran Wojny moskiewskiej powraca w rodzinne strony by za namową swojego dawnego towarzysza broni Jerzego Wronowskiego rozpocząć edukację wojskową jego syna Błażeja. Jest to fabularna opowieść o honorze, męstwie i walce widziana oczami młodego rycerza dorastającego w dawnej Rzeczypospolitej. Dokumentalna cześć filmu zabiera widza w podróż ku tajemnicy...
Zobacz więcej

Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"

Serial "Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"" miał premierę w dniu: 2005-01-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie". Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Proces norymberski

Serial "Proces norymberski" miał premierę w dniu: 2006-09-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Proces norymberski. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Czekając na Joe

Film "Czekając na Joe" miał premierę w dniu: 2003-09-05
Oparta na faktach rekonstrukcja niebezpiecznej wyprawy górskiej, podczas której doszło do fatalnego wypadku.
Zobacz więcej

Raszyn. 1809

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Raszyn. 1809. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dotknięcie anioła

Henryk Schoenker opowiada o ocaleniu swojej najbliższej rodziny oraz śmierci innych ludzi, z goryczą wspominając nieudaną próbę legalnej emigracji śląskich Żydów.
Zobacz więcej

Krew na koronie Anglii

Serial "Krew na koronie Anglii" miał premierę w dniu: 2016-01-07
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Krew na koronie Anglii. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Trzech kumpli

Historia przyjaźni, jaka łączyła trzech studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a którą w brutalny sposób przerwała śmierć jednego z nich, Stanisława Pyjasa.
Zobacz więcej

Historia Kowalskich

Film "Historia Kowalskich" miał premierę w dniu: 2009-09-18
Historia kilku rodzin, które, by ocalić swoich sąsiadów - polskich Żydów, narażali życia własnych dzieci.
Zobacz więcej

Kto napisze naszą historię

Film "Kto napisze naszą historię" miał premierę w dniu: 2019-01-27
Roberta Grossman i producentka Nancy Spielberg, siostra Stevena Spielberga, przybliżają historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat. Tworzyło ją kilkudziesięciu żydowskich intelektualistów i działaczy społecznych, którzy – ryzykując wszystko – gromadzili materiały dokumentujące życie w getcie warszawskim. Film przeplata unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.
Zobacz więcej