Groteska filmowa

Lista filmów:

Latający Cyrk Monty Pythona

Serial "Latający Cyrk Monty Pythona" miał premierę w dniu: 1969-10-05
Grupę Monty Pythona tworzyło pięciu Brytyjczyków (Terry Jones, John Cleese, Eric Idle, Graham Chapman, Michael Palin) oraz jeden Amerykanin (Terry Gilliam). Ich sztandarowe dzieło, czyli serial "Latający Cyrk Monty Pythona" tworzą krótkie niezwiązane ze sobą scenki, przesycone absurdalnym, czarnym humorem. Do historii telewizji przeszły skecze "Hiszpańska Inkwizycja", "Ministerstwo głupich kroków"...
Zobacz więcej

Gody

Film "Gody" miał premierę w dniu: 1977-12-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gody. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Mistrz i Małgorzata

Serial "Mistrz i Małgorzata" miał premierę w dniu: 2005-12-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Mistrz i Małgorzata. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Salad Fingers

Serial "Salad Fingers" miał premierę w dniu: 2004-07-01
Tytułowy bohater to stwór o upiornym wyglądzie, sałacianych dłoniach i kanibalistycznych zapędach. Jego ulubioną czynnością jest dotykanie zardzewiałych przedmiotów, w szczególności łyżek. Choroba psychiczna na którą cierpi sprawia, iż nie jest w stanie odróżnić świata rzeczywistego od psychodelicznych wizji. Widz atakowany jest coraz bardziej absurdalnymi sytuacjami i odczuwa coraz większą...
Zobacz więcej

Śmierć przez powieszenie

Film "Śmierć przez powieszenie" miał premierę w dniu: 1968-02-02
Skazany na śmierć gwałciciel przeżywa powieszenie i doznaje amnezji. Wykonawcy wyroku zastanawiają się, jak inaczej go ukarać.
Zobacz więcej

Pokuta

Film "Pokuta" miał premierę w dniu: 1987-05-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pokuta. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hotel Splendide

Film "Hotel Splendide" miał premierę w dniu: 2000-09-21
Surrealistyczne dzieło Terence'a Grossa w klimacie Delicatessen rozgrywa się w starym hotelisku położonym na tajemniczej wyspie.
Zobacz więcej

Skrzat

Film "Skrzat" miał premierę w dniu: 2005-03-17
Bohaterami opowieści jest klasyczna rodzinka ze swoimi codziennymi kłopotami. Ojciec pracuje w rzeźni i romansuje z koleżanką z pracy, matka pracuje w supermarkecie, co specjalnie nie jest jej bliskie. Starszy syn hoduje marihuanę i zakochuje się w koleżance z klasy, zaś młodsza córka zaprzyjaźnia się ze... skrzatem
Zobacz więcej

Niedziela Barabasza

Podczas meczu piłki nożnej do bramkarza jednej z drużyn podchodzi żona, która urządza mu awanturę.
Zobacz więcej

Dieta

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dieta. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Trzynaste piętro

Film "Trzynaste piętro" miał premierę w dniu: 0000-00-00
Młody człowiek zostaje uwięziony w windzie.
Zobacz więcej

Czarny Skorpion: Wstrząsy

Film "Czarny Skorpion: Wstrząsy" miał premierę w dniu: 1997-05-13
Kontynuacja filmu "Czarny Skorpion". Główna bohaterka; pani policjant, nocą przebierająca się w strój superbohatera - wcześniej służący za strój prostytutki, walczy z przestępcami i superprzestępcami, wśród których na szczególną uwagę zasługują: Gangster Dowcipas, (dzięki polskim tłumaczom za to wspaniałe imię) porywający różnych ludzi bez konkretnego celu i powodu, oraz Wstrząserka...
Zobacz więcej