Historyczny

Filmy historyczne to gatunek, opierający się na realnych wydarzeniach lub postaciach z przeszłości. Czasy, w których osadzona zostaje akcja, mogą bardzo się od siebie różnić – od niedalekiej przeszłości aż po czasy starożytne. Często filmy te inspirowane są znanymi postaciami, jak na przykład królowie, przywódcy czy zbrodniarze. Reżyserzy działający w tym gatunku również bardzo swobodnie podchodzą do kwestii interpretacji faktów. Znajdziemy wiele filmów, które są stricte oparte na faktach i szczegółach z życia danej postaci, jednak w dużej mierze są to również filmy inspirowane minionymi wydarzeniami czy postaciami, nie mające ponadto zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Z racji rozbieżności tego tematu, może trafić na bardzo różnorodne tematycznie filmy historyczne. Możemy trafić na produkcje, których akcja dzieje się na dworach rządzących jak na przykład Faworyta, Kleopatra czy Rasputin. Inna grupa opiera się bardziej na tematyce wojennej jak Kurier, Wyrok w Norymberdze czy Wojna i pokój.

Lista filmów:

A History of Scotland

Serial "A History of Scotland" miał premierę w dniu: 2008-11-09
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. A History of Scotland. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lady Oscar

Serial "Lady Oscar" miał premierę w dniu: 1979-10-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Lady Oscar. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wyrok w Norymberdze

Film "Wyrok w Norymberdze" miał premierę w dniu: 1961-12-01
Przed sądem w Norymberdze stają członkowie hitlerowskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy mają odpowiedzieć za zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas II wojny światowej.
Zobacz więcej

Cesarzowa Ki

Porwana w młodości dziewczyna ucieka z niewoli i zostaje wojownikiem, udając chłopca. Kiedy ratuje życie następcy tronu, zakochany mężczyzna bierze ją za żonę.
Zobacz więcej

Baseball

Serial "Baseball" miał premierę w dniu: 1994-09-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Baseball. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Musashi

Serial "Musashi" miał premierę w dniu: 2006-04-09
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Musashi. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Katarzyna

Serial "Katarzyna" miał premierę w dniu: 2019-10-03
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Katarzyna. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

The Civil War

Serial "The Civil War" miał premierę w dniu: 1990-09-23
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Civil War. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Pierwsza olimpiada, Ateny 1896

Serial "Pierwsza olimpiada, Ateny 1896" miał premierę w dniu: 1984-05-20
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Pierwsza olimpiada, Ateny 1896. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Vinland Saga

Serial "Vinland Saga" miał premierę w dniu: 2019-07-08
Przez tysiąc lat Wikingowie wyrobili sobie opinię ludu niezwykle silnego oraz skorego do przemocy. Thorfinn, syn jednego z najznamienitszych wikińskich wojowników, swymi umiejętnościami wyróżnia sią na tle pozostałych członków bandy najemników chytrego Askeladda, a to nie lada wyczyn biorąc po uwagę jego młody wiek. Lecz to nie zamiłowanie do grabieży...
Zobacz więcej

Isabel

Serial "Isabel" miał premierę w dniu: 2012-09-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Isabel. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ma-eui

Serial "Ma-eui" miał premierę w dniu: 2012-10-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Ma-eui. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Chorwaccy królowie

Serial "Chorwaccy królowie" miał premierę w dniu: 2011-10-16
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Chorwaccy królowie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Boso przez Hiroszimę 1

Film "Boso przez Hiroszimę 1" miał premierę w dniu: 1983-07-21
Gen Nakaoka mieszka z rodziną w Hiroszimie podczas II wojny światowej. 6 sierpnia 1945 roku na miasto spada bomba atomowa.
Zobacz więcej

Atsuhime

Serial "Atsuhime" miał premierę w dniu: 2008-01-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Atsuhime. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jazz

Serial "Jazz" miał premierę w dniu: 2015-07-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Jazz. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Korzenie

Serial "Korzenie" miał premierę w dniu: 1977-01-23
Afrykańczyk Kunta Kinte zostaje porwany z rodzinnej wioski i sprzedany amerykańskim plantatorom jako niewolnik.
Zobacz więcej

Deadwood

Serial "Deadwood" miał premierę w dniu: 2004-03-21
Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota miasteczku Deadwood w Dakocie zjawia się grupa obcych, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie. Przybysze to były szeryf, a obecnie handlarz materiałami żelaznymi, Seth Bullock, jego partner Sol Star oraz legendarny rewolwerowiec Bill Hickok i jego nie mniej sławna towarzyszka Calamity Jane.
Zobacz więcej

Juarez

Film "Juarez" miał premierę w dniu: 1939-06-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Juarez. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Rzeczpospolitej dni pierwsze

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Rzeczpospolitej dni pierwsze. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej