Horror

W poszukiwaniu strachu

Lubicie gdy przeszywa was dreszcz emocji? Ciarki przechodzą wam po plecach? Kategoria horror to zatem właściwe miejsce. Filmy oraz seriale przepełnione strachem to rzecz, której nie każdy będzie szukał, lecz jeżeli skusi się już na ten gatunek, to nie będzie mógł przestać. Horror to przede wszystkim utrzymujące się napięcie, wzrastające emocje, zaskakujące jump scary, inaczej zwana – fantastyka grozy. Kreatywność ludzka nie zna granic, a strach i niepokój to niekończąca się opowieść.

Co jest domeną filmu grozy?

Fabuła oparta na licznych zagrożeniach i przemocy pociąga całkiem pokaźną liczbę publiczności. Najbardziej oblegane platformy filmowe, takie jak Showmax, Netflix, VoD, HBO GO czy Amazon Pirme Video nie boją się promować tej kategorii tak samo jak i każdej innej, chociaż motyw tego gatunku różni się w dużym stopniu od reszty kinematografii. Cel takich produkcji jest jasny i prosty. Widz przed ekranem ma zaznać takiego uczucia, jakiego poszukuje – strachu.

Koszmar z alei gatunku

Porażające elementy to nie tylko wampiry, duchy, wilkołaki i zombie. Chodź  to całkiem gigantyczna kwestia w koszmarnej części przemysłu filmowego. Nie raz jak głoszą zamieszczone w treści napisy „film jest oparty na faktach”, rzeczywistych wydarzeniach, tak przerażających, że aż trudno uwierzyć w realia fabuły. Bo przecież horror to nie taka znów ‘wymyślona kategoria’, przecież wszystko rozpoczęło się od opowieści…

Lista filmów:

Bloodsucking Freaks II

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bloodsucking Freaks II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Serial "Lovecraft Country" miał premierę w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Czarny telefon

Film "Czarny telefon" miał premierę w dniu: 2022-01-28
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Czarny telefon. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Day of the Dead

Serial "Day of the Dead" miał premierę w dniu: 2021-10-15
Sześć obcych sobie osób walczy o przetrwanie w pierwszej dobie inwazji zombie.
Zobacz więcej

Wyspa Fantazji

Film "Wyspa Fantazji" miał premierę w dniu: 2020-02-12

Enigmatyczny pan Roarke spełnia najgłębiej skrywane marzenia gości ustronnego tropikalnego hotelu. Kiedy jednak fantazje zmieniają się w koszmar, goście – aby przeżyć – zmuszeni są rozwiązać zagadkę tajemniczej wyspy.

Zobacz więcej

Ostatnia noc w Soho

Film "Ostatnia noc w Soho" miał premierę w dniu: 2021-10-29

Zafascynowana modą młoda dziewczyna  przenosi się do lat 60. i spotyka swoją idolkę - oszałamiającą początkującą piosenkarkę. Ale Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje.

Zobacz więcej

Goedam

Film "Goedam" miał premierę w dniu: 1968-05-23
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Goedam. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

American Horror Story: Double Feature

Serial "American Horror Story: Double Feature" miał premierę w dniu: 2011-10-05
Antologia mrożących krew w żyłach opowiadań, których wspólnym mianownikiem są nawiedzone miejsca.
Zobacz więcej

Stranger Things

Serial "Stranger Things" miał premierę w dniu: 2016-07-15
Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
Zobacz więcej

Marble Hornets

Serial "Marble Hornets" miał premierę w dniu: 2009-06-20
Początkujący reżyser dostaje od przyjaciela kasety wideo z niedokończonym filmem. Po ich obejrzeniu zaczyna go śledzić dziwna postać w garniturze.
Zobacz więcej

American Horror Story: Asylum

Lana zamierza napisać artykuł o seryjnym mordercy kobiet, więc włamuje się do zakładu psychiatrycznego. Zostaje schwytana przez pracowników i uwięziona w placówce.
Zobacz więcej

Yakusoku no Neverland

Serial "Yakusoku no Neverland" miał premierę w dniu: 2019-01-09
Sieroty w Grace Field nie mogłyby wyobrazić sobie lepszego życia! Choć nie mają rodziców, razem z innymi dziećmi i miłą „mamą”, której na tym zależy, tworzą jedną wielką, szczęśliwą rodzinę. Żadne dziecko nie jest pomijane, zwłaszcza, że wszystkie zostały adoptowane przed ukończeniem 12 roku życia. Ich codzienne życie wymaga rygorystycznych...
Zobacz więcej

Hellsing

Serial "Hellsing" miał premierę w dniu: 2006-02-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Hellsing. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nie z tego świata

Serial "Nie z tego świata" miał premierę w dniu: 2005-09-13
Dwóch braci wypowiada wojnę siłom zła.
Zobacz więcej

The Outer Limits

Serial "The Outer Limits" miał premierę w dniu: 1963-09-16
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Outer Limits. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Monster

Serial "Monster" miał premierę w dniu: 2004-04-06
Akcja anime rozgrywa się przede wszystkim w Niemczech. Tam też cała historia się zaczyna - niedługo po zniszczeniu muru berlińskiego. Główny bohater - dr Kenzou Tenma, młody i wybitny lekarz pochodzący z Japonii studiował w Niemczech i tutaj też po studiach rozpoczął pracę w pobliskim szpitalu. Dzięki jego talentowi szpital...
Zobacz więcej

Ergo Proxy

Serial "Ergo Proxy" miał premierę w dniu: 2007-06-09
W bliżej niesprecyzowanej przyszłości ludzkość zostaje zmuszona do życia w odizolowanym od reszty świata kopuło­-mieście Romdo, radzącym sobie z trudnym klimatem dzięki zaawansowanej technologii. Zamieszkujący je ludzie są stale kontrolowani, począwszy od rejestrowania wszelkich ich czynów po tak prozaiczne sprawy jak monitorowanie pulsu. Mimo ścisłego nadzoru pojawiają się problemy: wśród...
Zobacz więcej

Higurashi no Naku Koro ni Kai

Serial "Higurashi no Naku Koro ni Kai" miał premierę w dniu: 2006-04-05
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Higurashi no Naku Koro ni Kai. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Thriller

Serial "Thriller" miał premierę w dniu: 1960-09-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Thriller. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Saint Maud

Film "Saint Maud" miał premierę w dniu: 2020-03-27
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Saint Maud. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej