Horror

W poszukiwaniu strachu

Lubicie gdy przeszywa was dreszcz emocji? Ciarki przechodzą wam po plecach? Kategoria horror to zatem właściwe miejsce. Filmy oraz seriale przepełnione strachem to rzecz, której nie każdy będzie szukał, lecz jeżeli skusi się już na ten gatunek, to nie będzie mógł przestać. Horror to przede wszystkim utrzymujące się napięcie, wzrastające emocje, zaskakujące jump scary, inaczej zwana – fantastyka grozy. Kreatywność ludzka nie zna granic, a strach i niepokój to niekończąca się opowieść.

Co jest domeną filmu grozy?

Fabuła oparta na licznych zagrożeniach i przemocy pociąga całkiem pokaźną liczbę publiczności. Najbardziej oblegane platformy filmowe, takie jak Showmax, Netflix, VoD, HBO GO czy Amazon Pirme Video nie boją się promować tej kategorii tak samo jak i każdej innej, chociaż motyw tego gatunku różni się w dużym stopniu od reszty kinematografii. Cel takich produkcji jest jasny i prosty. Widz przed ekranem ma zaznać takiego uczucia, jakiego poszukuje – strachu.

Koszmar z alei gatunku

Porażające elementy to nie tylko wampiry, duchy, wilkołaki i zombie. Chodź  to całkiem gigantyczna kwestia w koszmarnej części przemysłu filmowego. Nie raz jak głoszą zamieszczone w treści napisy „film jest oparty na faktach”, rzeczywistych wydarzeniach, tak przerażających, że aż trudno uwierzyć w realia fabuły. Bo przecież horror to nie taka znów ‘wymyślona kategoria’, przecież wszystko rozpoczęło się od opowieści…

Lista filmów:

Bloodsucking Freaks II

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bloodsucking Freaks II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Serial "Lovecraft Country" miał premierę w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Czarny telefon

Premiera filmu "Czarny telefon" odbędzie się w dniu: 2022-01-28
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Czarny telefon. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Day of the Dead

Serial "Day of the Dead" miał premierę w dniu: 2021-10-15
Sześć obcych sobie osób walczy o przetrwanie w pierwszej dobie inwazji zombie.
Zobacz więcej

Wyspa Fantazji

Film "Wyspa Fantazji" miał premierę w dniu: 2020-02-12

Enigmatyczny pan Roarke spełnia najgłębiej skrywane marzenia gości ustronnego tropikalnego hotelu. Kiedy jednak fantazje zmieniają się w koszmar, goście – aby przeżyć – zmuszeni są rozwiązać zagadkę tajemniczej wyspy.

Zobacz więcej

Ostatnia noc w Soho

Film "Ostatnia noc w Soho" miał premierę w dniu: 2021-10-29

Zafascynowana modą młoda dziewczyna  przenosi się do lat 60. i spotyka swoją idolkę - oszałamiającą początkującą piosenkarkę. Ale Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje.

Zobacz więcej

Goedam

Film "Goedam" miał premierę w dniu: 1968-05-23
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Goedam. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

American Horror Story: Double Feature

Serial "American Horror Story: Double Feature" miał premierę w dniu: 2011-10-05
Antologia mrożących krew w żyłach opowiadań, których wspólnym mianownikiem są nawiedzone miejsca.
Zobacz więcej

Stranger Things

Serial "Stranger Things" miał premierę w dniu: 2016-07-15
Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
Zobacz więcej

Marble Hornets

Serial "Marble Hornets" miał premierę w dniu: 2009-06-20
Początkujący reżyser dostaje od przyjaciela kasety wideo z niedokończonym filmem. Po ich obejrzeniu zaczyna go śledzić dziwna postać w garniturze.
Zobacz więcej